Rura stalowa ERW EN 10217 P295GH – rura o wysokiej wytrzymałości do zbiorników ciśnieniowych do kotłów i instalacji o podwyższonej temperaturze

Krótki opis:

Firma Womic Steel dostarcza wysokiej jakości rury stalowe P295GH ERW zgodne z normą EN 10217 do zastosowań ciśnieniowych w podwyższonych temperaturach. Rura ciśnieniowa P295GH oferuje wyższą wytrzymałość niż P235GH i P265GH, co czyni ją idealną do walczaków kotłów wysokociśnieniowych, wymienników ciepła, przegrzewaczy i zbiorników ciśnieniowych. Średnica zewnętrzna od 21,3 mm do 610 mm (od 1/2″ do 24″), grubość ścianki od 2,0 mm do 20,0 mm, długość do 18 m. Dostępne są certyfikaty hutnicze, testy hydrostatyczne, inspekcje UT/ET, fazowane końce i zaślepki z tworzywa sztucznego. Dostępne są również oznakowanie CE i certyfikat EN 10204 3.2. Konkurencyjna cena i szybka dostawa.

Rozmiar rury stalowej ERW:Średnica zewnętrzna: 21,3 mm – 610 mm (1/2″ – 24″), grubość ścianki: 2,0 mm – 20,0 mm, długość: 6 m, 12 m lub w razie potrzeby

Standardy i gatunki rur stalowych ERW:EN 10217-2 Gatunek P295GH (1.0481); Dostępne również P235GH, P265GH, P355GH

Zastosowanie rur stalowych ERW:Bębny kotłów wysokociśnieniowych, wymienniki ciepła, przegrzewacze, kolektory pary, zbiorniki ciśnieniowe, rurociągi wysokotemperaturowe, przetwórstwo chemiczne, wytwarzanie energii, zakłady petrochemiczne, wyposażenie rafinerii

Stal WomicOferujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny rur stalowych ERW EN 10217 P295GH, rur kotłowych i kształtek rurowych. Certyfikat hutniczy, próba wodna, inspekcja UT/ET, fazowane końce, plastikowe zaślepki, dostępne oznakowanie CE. Szybka dostawa i najlepszy serwis.


Szczegóły produktu

Tagi produktów

1. Womic Steel: Możliwości produkcyjne i siła firmy

Grupa Womic Steel to wiodący producent i globalny eksporter z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rur ze stali węglowej, stopowej i nierdzewnej. Nasz najnowocześniejszy zakład produkcji rur ERW oferuje kompleksowe możliwości produkcyjne przekraczające 15 000 ton rur stalowych zgrzewanych elektrycznie oporowo miesięcznie.

Zakres wielkości produkcji dla rur ERW EN 10217 P295GH:Średnica zewnętrzna od 21,3 mm do 610 mm (od 1/2 cala do 24 cali) i grubość ścianki od 2,0 mm do 20,0 mm. Pojedyncze odcinki losowe o długości 6 m, podwójne odcinki losowe o długości 12 m lub długości niestandardowe według potrzeb.

Certyfikaty jakości i zgodność z przepisami:

Certyfikat ISO 9001:2015:System zarządzania jakością zapewniający spójną jakość produktów we wszystkich operacjach.

Oznakowanie CE (PED 2014/68/UE):Pełna zgodność z europejską dyrektywą dotyczącą urządzeń ciśnieniowych w zakresie zastosowań ciśnieniowych. Oznakowanie CE i deklaracja właściwości użytkowych (DoP) gwarantują akceptację na rynku europejskim.

EN 10204 3.2 Certyfikacja:Certyfikat kontroli 3.2 zatwierdzony przez TÜV, LR, BV lub SGS dla zastosowań wymagających pełnego śledzenia ciśnienia.

Zatwierdzenia kontroli stron trzecich (TPI):Produkty i procesy zatwierdzone przez SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV.

Dodatkowe certyfikaty:Normy ISO 14001, ISO 45001 dostępne na życzenie.

Globalne uznanie:Womic Steel to zaufany dostawca dla producentów kotłów, zbiorników ciśnieniowych, elektrowni i zakładów petrochemicznych, obsługujący ponad 80 krajów na całym świecie.

2. EN 10217 P295GH Rura stalowa ERW: Skład materiału i właściwości użytkowe

EN 10217 P295GH to rura ze stali niestopowej zaprojektowana specjalnie do zastosowań ciśnieniowych w podwyższonych temperaturach. Litera „P” oznacza zastosowanie ciśnieniowe, „295” oznacza minimalną granicę plastyczności 295 MPa, „G” oznacza właściwości w podwyższonych temperaturach, a „H” oznacza badania hydrauliczne (ciśnienie hydrostatyczne). Numer gatunku 1.0481 to oznaczenie numeryczne zgodnie z normą EN 10027-2.

W porównaniu z P235GH (wydajność 235 MPa) i P265GH (wydajność 265 MPa), P295GH oferuje znacznie wyższą wytrzymałość przy zachowaniu dobrej spawalności i formowalności. P295GH nadaje się do pracy ciągłej w temperaturach do 400°C, co czyni go preferowanym wyborem do cylindrów kotłów wysokociśnieniowych, wymienników ciepła i zbiorników ciśnieniowych, gdzie wymagana jest wyższa wytrzymałość.

EN 10217 P295GH ERW Skład chemiczny rur stalowych (analiza kadziowa, % masy):

Element C max Si max Mn max P max S max Maksymalny Cr Cu max Mo max Maksymalny nikl
P295GH 0,22 0,40 1,50 0,025 0,020 0,30 0,30 0,10 0,30

*Uwaga: Zawartość aluminium (Al) musi wynosić minimum 0,020%. Suma Cr+Cu+Mo+Ni nie może przekraczać 0,70%. Wyższa zawartość węgla i manganu w porównaniu ze stalami P235GH i P265GH zapewnia wyższą wytrzymałość.*

EN 10217 P295GH ERW Właściwości mechaniczne rur stalowych (temperatura pokojowa):

Grubość ścianki (mm) Granica plastyczności (min) Wytrzymałość na rozciąganie Wydłużenie (min)
t ≤ 16 mm 295 MPa 460-610 MPa 20%
16 mm < t ≤ 40 mm 285 MPa 460-610 MPa 20%
40 mm < t ≤ 60 mm 275 MPa 460-610 MPa 19%

Uwaga: P295GH zachowuje użyteczną wytrzymałość do 400°C. W wyższych temperaturach (powyżej 400°C) zaleca się stosowanie P355GH lub stopów takich jak 16Mo3.

EN 10217 P295GH ERW Rura stalowa o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie w wysokiej temperaturze:

Temperatura (°C) 100 200 300 350 400
Granica plastyczności (MPa) 285 245 220 210 200

Uwaga: W porównaniu do stali P235GH i P265GH, stal P295GH wykazuje większą wytrzymałość w podwyższonych temperaturach, co sprawia, że ​​nadaje się do pracy w warunkach wyższego ciśnienia.

EN 10217 P295GH ERW Właściwości udarnościowe rur stalowych:

Kierunek testu Temperatura Średnia energia (min) Energia indywidualna (min)
Wzdłużny 0°C 27 dżuli 20 dżuli
Poprzeczny 0°C 27 dżuli 20 dżuli

3. EN 10217 P295GH ERW Zakres wymiarów rur stalowych i zgodność z normami

Firma Womic Steel dostarcza rury ERW EN 10217 P295GH w szerokim zakresie wymiarowym, w pełni zgodne z normą EN 10217-2:2024.

Przedmiot Specyfikacja
Standard EN 10217-2:2024 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze)
Stopień P295GH (1,0481)
Proces produkcyjny Zgrzewanie oporowe (ERW) / Zgrzewanie wysoką częstotliwością (HFW)
Zakres średnicy zewnętrznej 21,3 mm – 610 mm (1/2 cala – 24 cale)
Zakres grubości ścianki 2,0 mm – 20,0 mm
Długość 6 m (SR), 12 m (DR) lub długości niestandardowe do 18 m
Warunki dostawy Spawane / Normalizowane (+N)
Wykończenie końcowe Koniec prosty (PE) / Koniec ścięty (BE)
Wykończenie powierzchni Gołe / Olejowane / Powlekane na czarno
Kategoria inspekcji TC1 (certyfikat 2.2) / TC2 (certyfikat 3.1 z NDT)

4. Dostępne wymiary i specyfikacje – rury stalowe ERW

NB

Rozmiar

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8 cali

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6,35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12 cali

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 cali

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 cali

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Uwaga: Dostępność grubości ścianek może się różnić w zależności od średnicy rury i możliwości produkcyjnych. Wymiary niestandardowe poza tym zakresem dostępne na życzenie.

5. Wspólne standardy rur stalowych ERW produkowane przez Womic Steel

Standard

Klasy regularne

Typowe zastosowanie

API 5L (Specyfikacja rur przewodowych)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Przesył ropy naftowej i gazu rurociągami lądowymi/morskimi
Rury przewodowe i konstrukcyjne ASTM    
ASTM A53 (Specyfikacja dla rur stalowych, czarnych i ocynkowanych ogniowo, spawanych i bezszwowych) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, powietrze, zastosowania konstrukcyjne
ASTM A135 (Specyfikacja dla rur stalowych spawanych elektrycznie) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, usługi rafineryjne
ASTM A252 (Specyfikacja dla pali stalowych spawanych i bezszwowych) GR.1, GR.2, GR.3 Pale fundamentowe, pale morskie, fundamenty mostowe
ASTM A500 (Specyfikacja dla zimnogiętych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B, GR.C Rury konstrukcyjne, ramy budynków, mosty
ASTM A501 (Specyfikacja dla gorącowalcowanych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B Ciężkie zastosowania konstrukcyjne, kolumny, kratownice
Kocioł i wymiennik ciepła ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specyfikacja dla rur kotłowych ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawanych elektrycznie oporowo) Ocena A, C, D Rury kotłowe, rury przegrzewaczy
ASTM A214 (Specyfikacja dla rur wymienników ciepła i skraplaczy ze stali węglowej spawanych elektrycznie metodą oporową) Wymienniki ciepła, skraplacze
ASTM A250 (Specyfikacja dla rur kotłowych i przegrzewaczy ze stali stopowej ferrytycznej spawanych elektrycznie oporowo) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Kocioł wysokotemperaturowy i przegrzewacz
ASTM A334 (Specyfikacja dla rur ze stali węglowej i stopowej bez szwu i spawanych do pracy w niskich temperaturach) GR.1, GR.3, GR.6 Praca w niskiej temperaturze, kriogeniczna
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych o określonych właściwościach w temperaturze pokojowej) P235TR1, P265TR1 Naczynia ciśnieniowe, walczaki kotłowe, rurociągi wysokociśnieniowe
EN 10217-2 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Podwyższona temperatura, rury kotłowe, wymienniki ciepła
EN 10219-1 (Kształty zamknięte ze stali spawanej, zimnogięte, do celów konstrukcyjnych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Zastosowania konstrukcyjne, budownictwo, mosty
EN 10210 (Kształty zamknięte konstrukcyjne wykończone na gorąco ze stali niestopowych i drobnoziarnistych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Profile zamknięte bezszwowe/spawane, formowane na gorąco, do celów konstrukcyjnych, budownictwa, mostów
EN 10025-2 (Wyroby walcowane na gorąco ze stali konstrukcyjnych – Stale konstrukcyjne niestopowe) S235JR, S275JR, S355JR, Ogólne konstrukcje stalowe, inżynieria lądowa
EN 10255 (Rury ze stali niestopowych nadające się do spawania i gwintowania) S195T, S235JRTH Woda, gaz, kanalizacja, systemy rur gwintowanych
EN 10305-2 (Rury stalowe do zastosowań precyzyjnych – Rury spawane ciągnione na zimno) E215, E235, E355 Zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne
BS 1387 (Specyfikacja rur stalowych i przewodów rurowych gwintowanych i kielichowanych) Klasa A, B, C Woda, gaz, para, rusztowania, rury gwintowane
DIN 2458 (Rury i kształtki stalowe ze szwem - Ogólne warunki techniczne dostawy) St37.0, St44.0, St52.0 Rury stalowe spawane, zastosowania konstrukcyjne
ISO i inne normy    
ISO 3183 (Przemysł naftowy i gazowniczy – Rury stalowe do systemów transportu rurociągowego) L245, L290, L360, L415 Rurociągi naftowe i gazowe (odpowiednik API 5L wg ISO)
ISO 65 (Rury stalowe do wody, gazu i ścieków – Rury gwintowane) Średni, ciężki Woda, gaz, ścieki, rury gwintowane
CSA G40.21 (Stal konstrukcyjna jakościowa - norma kanadyjska) 44 W, 50 W Zastosowania konstrukcyjne (Kanada)
AS 1163 (Konstrukcje stalowe zamknięte – norma australijska) C250, C350, C450 Profile konstrukcyjne zamknięte (Australia)
GOST 10706 (Rury stalowe spawane do rurociągów i konstrukcji - norma rosyjska) St20, St35, St45 Rurociągi, zastosowania konstrukcyjne (Rosja)

Stosowanie:Przesył ropy naftowej i gazu, woda i ścieki, projekty konstrukcyjne, rusztowania, fundamenty palowe, płyny wysokociśnieniowe, obróbka chemiczna, wytwarzanie energii, budownictwo, inżynieria morska, rury kotłowe, wymienniki ciepła, przegrzewacze, skraplacze, praca w niskich temperaturach, zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne, systemy rur gwintowanych

6. Proces produkcyjny – rury stalowe ERW/HFW

Kontrola surowców:Przychodzące kręgi stali są weryfikowane pod kątem składu chemicznego, właściwości mechanicznych i jakości powierzchni. Każdemu kręgowi przypisuje się unikalny numer wytopu, co zapewnia pełną identyfikowalność.

Rozwijanie i poziomowanie:Zwoje są rozwijane i wyrównywane w celu spłaszczenia taśmy i usunięcia zestawu zwojów, co zapewnia równomierną płaskość i spójne formowanie.

Frezowanie i przycinanie krawędzi:Obie krawędzie paska są frezowane z precyzyjną tolerancją szerokości (±0,5 mm), co pozwala na uzyskanie czystej, równoległej powierzchni, umożliwiającej wykonywanie wysokiej jakości spoin.

Formowanie na zimno:Wyrównany pas przechodzi przez rolki formujące, które stopniowo kształtują płaski pas w otwartą, cylindryczną powłokę rurową.

Spawanie prądami o wysokiej częstotliwości (HFW/ERW):Prąd o wysokiej częstotliwości (200–500 kHz) nagrzewa stykające się krawędzie do temperatury kucia (1350–1500°C). Rolki dociskowe dociskają rozgrzane krawędzie, tworząc spoinę kutą bez materiału wypełniającego.

Usuwanie spoin:Wypływki wewnętrzne i zewnętrzne usuwane są na gorąco za pomocą ostrzy węglikowych, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię z minimalnym wzmocnieniem spoiny.

Rozmiary:Spawana rura przechodzi przez rolki kalibrujące, aby uzyskać precyzyjną tolerancję średnicy zewnętrznej (±0,5% do ±1,0%). Dodatkowe rolki umożliwiają uzyskanie kształtów kwadratowych/prostokątnych, jeśli jest to wymagane.

Obróbka cieplna (opcjonalnie):Normalizowanie w temperaturze 890–930°C można stosować w celu zwiększenia ciągliwości lub odprężenia, uzyskując w ten sposób jednorodną mikrostrukturę ferrytyczno-perlityczną.

Cięcie na długość:Rury są cięte na określone długości za pomocą latających pił tnących z precyzyjną kontrolą (±3 mm).

Badania nieniszczące:

Badania ultradźwiękowe (UT):100% kontrola spoiny i korpusu rury pod kątem rozwarstwień, wtrąceń i braków wtopień.

Badanie prądów wirowych (ET):Ciągła kontrola jakości spoin on-line.

Badania hydrostatyczne:Każda rura została przetestowana zgodnie z 95% SMYS przez minimum 10 sekund.

Wykończenie końcowe:Końce proste, ścięte (30°-35° z otworem montażowym 1,6 mm) lub gwintowane zgodnie ze specyfikacją klienta.

Kontrola końcowa i znakowanie:Kontrola wizualna, weryfikacja wymiarów (średnica zewnętrzna, waga, długość, prostoliniowość) i trwałe znakowanie zgodnie z normą (gatunek, rozmiar, numer wytopu, producent).

12

7. Procedury kontroli jakości i testowania

Scena Metoda inspekcji Zamiar
Surowiec Analiza chemiczna (spektrometr OES) Zweryfikuj zgodność z limitami składu API 5L
Surowiec Badanie wytrzymałości na rozciąganie Sprawdź granicę plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie
W trakcie Kontrola wymiarowa (mikrometry, suwmiarki) Monitoruj OD i WT podczas formowania i kalibrowania
Strefa spawania Badania ultradźwiękowe (UT) – online Wykrywanie nieciągłości spoin, braków wtopień
Strefa spawania Badanie prądów wirowych (ET) – online Ciągły monitoring jakości spoiny
Strefa spawania Makrobadanie spoiny Sprawdź penetrację spoiny i geometrię spoiny
Gotowa rura Badanie hydrostatyczne (10 sek. przy 95% SMYS) Sprawdź integralność ciśnienia i szczelność
Gotowa rura Badania ultradźwiękowe (UT) – Off-Line (opcjonalnie) Pełna inspekcja laminarna nadwozia
Gotowa rura Inspekcja magnetyczno-proszkowa (MPI) Wykrywanie pęknięć powierzchniowych (spoiny i HAZ)
Gotowa rura Próba udarności Charpy'ego z karbem w kształcie litery V Sprawdź wytrzymałość w niskich temperaturach (PSL2)
Gotowa rura Badanie twardości (HRC / HV10) Sprawdź maksymalne limity twardości (usługa kwaśna)
Gotowa rura Test zginania z kontrolą (twarz i nasada) Sprawdź ciągliwość i solidność spoiny
Gotowa rura Test spłaszczania Sprawdź ciągliwość i solidność korpusu rury
Gotowa rura Kontrola wymiarowa i wizualna Sprawdź OD, WT, długość, prostoliniowość i jakość powierzchni
Gotowa rura Weryfikacja znakowania Zapewnij trwałe oznakowanie zgodnie z API 5L

Dodatkowe testy dla usługi PSL2/Sour:

● Test HIC (pęknięcia wywołane wodorem) zgodnie z normą NACE TM0284

● Test SSC (pękania naprężeniowego siarczków) zgodnie z metodą A NACE TM0177

● Badanie udarności CVN w temperaturze -10°C, -20°C lub -46°C

● Weryfikacja twardości (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 dla odporności na HIC)

Dokumentacja jakościowa:

● Certyfikat badania młyna zgodnie z normą EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2

● Raport z testu hydrostatycznego (rura po rurze)

● Raport z inspekcji UT/ET

● Możliwość śledzenia od numeru wytopu do gotowej rury

8. Główne zastosowania rur stalowych ERW

Rury ERW są niezbędnymi elementami w transporcie ropy naftowej i gazu oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych:

Przesył ropy naftowej i gazu:Długodystansowe rurociągi lądowe i morskie do przesyłu ropy naftowej, gazu ziemnego i produktów rafinowanych.

Transport płynów pod wysokim ciśnieniem:Linie wtrysku wody, systemy utylizacji wody produkcyjnej oraz przesył płynów pod wysokim ciśnieniem na polach naftowych i w zakładach przetwórczych.

Projekty rurociągów lądowych:Linie zbiorcze, magistrale i rurociągi dystrybucyjne na polach naftowych i gazowych.

Systemy rurociągów morskich:Podmorskie rurociągi przepływowe, rury podnośne i rurociągi eksportowe dla platform morskich i podmorskich uzupełnień (z opcjami PSL2 i usług kwaśnych).

Środowiska usług kwaśnych:Rurociągi przesyłające mokry gaz kwaśny (zawierający H₂S) wymagające PSL2 wraz z dodatkowymi wymaganiami obejmującymi odporność na HIC i SSC zgodnie z normami NACE.

Transmisja wody:Rurociągi wodociągowe o dużej średnicy, systemy nawadniające oraz przesył wody surowej na potrzeby komunalne i przemysłowe.

Oczyszczanie ścieków i ścieków:Rurociągi odprowadzające ścieki, rurociągi oczyszczalni ścieków i systemy przetwarzania osadów.

Zastosowania konstrukcyjne w przemyśle:Stelaże rurowe, podpory, stężenia i elementy konstrukcyjne w rafineriach, zakładach petrochemicznych i obiektach przemysłowych.

Obiekty przetwórstwa ropy naftowej i gazu:Rurociągi przepływowe, kolektory, rozdzielacze i rury łączące w zakładach przetwórczych i stacjach sprężarek.

EPC i rurociągi zakładowe:Rurociągi procesowe i użytkowe w rafineriach, zakładach przetwórstwa gazu, kompleksach chemicznych i zakładach wytwarzania energii.

9. Opakowanie i wysyłka

Rury ERW są pakowane i wysyłane z najwyższą starannością, aby zapewnić ich ochronę podczas transportu. Poniżej znajduje się opis procesu pakowania i wysyłki:

Opakowanie:

Powłoka ochronna:Przed zapakowaniem rury mogą zostać pokryte cienką warstwą oleju antykorozyjnego lub lakieru ochronnego, aby zapobiec korozji i utlenianiu powierzchni podczas przechowywania i transportu. Dostępne jest również wykończenie w stanie surowym, gotowe do natychmiastowego pokrycia w miejscu przeznaczenia.

Pakietowanie:Rury o podobnych wymiarach i parametrach są starannie wiązane w wiązki sześciokątne lub prostokątne. Mocuje się je stalowymi taśmami (zwykle 3-5 taśm na wiązkę), aby zapobiec ich przemieszczaniu się w wiązce.

Zaślepki:Na obu końcach każdej rury umieszczane są plastikowe zaślepki (PE lub PP), które chronią ścięte końce, gładkie końce i połączenia gwintowane przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami, wnikaniem zanieczyszczeń i wilgocią.

Wyściółka i amortyzacja:W przypadku zamówień eksportowych o podwyższonej wartości, pomiędzy warstwami rur mogą być stosowane materiały wyściełające, takie jak pierścienie piankowe lub paski gumowe, zapobiegające ścieraniu i uszkodzeniom powłoki podczas transportu.

Skrzynie lub pojemniki drewniane:W przypadku rur cienkościennych, rur precyzyjnych lub zamówień na powłoki najwyższej jakości, rury mogą być pakowane w wytrzymałe drewniane skrzynie lub skrzynie ze sklejki, co zapewnia lepszą ochronę przed siłami zewnętrznymi i nieostrożnym obchodzeniem się.

Wysyłka:

Środek transportu:Rury wysyłane są kontenerowcami (20/40 stóp), masowcami lub koleją, w zależności od miejsca przeznaczenia, wolumenu i pilności. Transport lotniczy jest dostępny w przypadku próbek lub przesyłek priorytetowych.

Konteneryzacja:Małe i średnie zamówienia ładowane są do standardowych kontenerów transportowych, co chroni ładunek przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami zewnętrznymi w trakcie transportu.

Załadunek statku masowego:Duże zamówienia (zwykle powyżej 200 ton) ładowane bezpośrednio na masowce. Belki podnoszące i rozpórki zapobiegają uszkodzeniom; sztauerstwo i wiązania zabezpieczają ładunek przed ruchami morskimi.

Etykietowanie i dokumentacja:Każda paczka jest wyraźnie oznaczona klasą, standardem, wymiarami, numerem partii i instrukcjami dotyczącymi transportu. Pełna dokumentacja (faktura handlowa, lista pakowania, list przewozowy, świadectwo pochodzenia, certyfikaty badań hutniczych) przygotowana w celu sprawnej odprawy celnej.

Bezpieczne mocowanie:Paczki mocowane są za pomocą stalowych taśm, worków transportowych lub drewnianych usztywnień, aby zapobiec przesuwaniu się, toczeniu lub uszkodzeniu podczas transportu.

Śledzenie i ubezpieczenie:Numery śledzenia kontenerów umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym. Ubezpieczenie ładunku morskiego (All Risk lub z uśrednioną składką) dostępne na życzenie.

Podsumowując, Womic Steel dba o to, aby wszystkie rury ERW Steel były pakowane z wykorzystaniem wiodących w branży środków ochronnych i wysyłane niezawodnymi metodami transportu, aby dotarły do ​​miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Prawidłowe procedury pakowania i wysyłki są niezbędne dla zachowania integralności i jakości dostarczanych produktów.

13

10. Zalety i często zadawane pytania dotyczące Womic Steel

Dlaczego warto współpracować z Womic Steel?

Kompleksowa obsługa:Pełna oferta obejmuje rury API 5L ERW oraz pasujące do nich kształtki rurowe OEM (kolanka, trójniki, redukcje, kołnierze, zaślepki) w kompatybilnych gatunkach materiałów, w tym ze stali węglowej, stali stopowej i stali nierdzewnej.

Zgodność techniczna:Pełne certyfikaty badań młyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2) dołączane są do każdej dostawy i zawierają szczegółowy skład chemiczny, wyniki badań mechanicznych oraz raporty z badań nieniszczących.

Usługi o wartości dodanej:Usługi takie jak fazowanie końców (30°-35°), gwintowanie i łączenie, montaż zaślepek z tworzywa sztucznego oraz powłoki antykorozyjne (FBE, 3LPE, 3LPP, żywica epoksydowa, ocynkowanie) można wykonywać w naszej firmie lub za pośrednictwem wykwalifikowanych zakładów partnerskich.

Konkurencyjna logistyka:Strategiczne partnerstwo ze światowymi spedytorami gwarantuje zoptymalizowany załadunek kontenerów (maksymalizację ilości na kontener) oraz opłacalną wysyłkę na całym świecie przy zachowaniu niezawodnego czasu tranzytu.

Stan magazynowy i dostępność:Szeroki asortyment standardowych rozmiarów API 5L X52 (średnica zewnętrzna 2"–24", harmonogram 10–80) gwarantuje krótkie terminy realizacji i szybką reakcję na pilne potrzeby projektowe. Rozmiary niestandardowe produkowane są na zamówienie, a typowy czas realizacji wynosi 30–45 dni.

Możliwość świadczenia usług:Pełna zdolność do dostarczania rur PSL2 z badaniami HIC i SSC zgodnie z normami NACE dla zastosowań w gazach kwaśnych. Twardość kontrolowana do ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Wybierz Womic Steel Group jako niezawodnego partnera w zakresie wysokiej jakości rur stalowych API 5L X52 ERW i niezrównanej jakości dostaw. Zapraszamy do kontaktu!

Strona internetowa: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Wiktor: +86-15575100681

Jacek: +86-18390957568

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Jaka jest różnica pomiędzy P295GH, P265GH i P235GH?

A: P235GH ma granicę plastyczności 235 MPa – przy umiarkowanym ciśnieniu, najlepsza odkształcalność. P265GH ma granicę plastyczności 265 MPa – przy wyższym ciśnieniu, do zastosowań ogólnych. P295GH ma granicę plastyczności 295 MPa – do zastosowań wysokociśnieniowych. Wyższy gatunek oznacza wyższą wytrzymałość, ale nieco niższą odkształcalność.

P: Jaka jest maksymalna temperatura pracy dla P295GH?

A: 400°C do pracy ciągłej. Powyżej 400°C należy stosować stal P355GH lub gatunki stopowe, takie jak 16Mo3. Stal P295GH zachowuje wyższą wytrzymałość w podwyższonych temperaturach niż stal P235GH i P265GH.

P: Jaka jest różnica między normą EN 10217 (spawana) a normą EN 10216 (bezszwowa) dla stali P295GH?

A: EN 10217 jest spawany (ERW) – bardziej ekonomiczny, dostępny w dłuższych długościach. EN 10216 jest bezszwowy – do zastosowań przy wyższym ciśnieniu lub tam, gdzie spawanie jest niedozwolone. Oba mają podobne właściwości mechaniczne.

P: Czy P295GH można stosować w aplikacjach zgodnych z kodem ASME?

A: Nie wymienione bezpośrednio w normie ASME. Odpowiednikiem jest SA-106 GR.B (bezszwowe) lub SA-53 GR.B (spawane), ale o innych poziomach wytrzymałości. W przypadku projektów ASME wymagających podobnej wytrzymałości, należy skonsultować się z inżynierem projektu w sprawie zamienników materiałów.

P: Jaka jest różnica pomiędzy dostawą znormalizowaną (+N) a dostawą w stanie jak po spawaniu?

A: Normalizowana obróbka cieplna (890-930°C) poprawia ciągliwość, wytrzymałość i redukuje naprężenia spawalnicze. Wymagane do zastosowań ciśnieniowych zgodnie z normą EN 10217-2. Stan po spawaniu charakteryzuje się wyższymi naprężeniami szczątkowymi i nie jest zalecany do zastosowań ciśnieniowych.

P: Jakie badania nieniszczące (NDT) są wymagane dla P295GH?

A: TC1: badanie wizualne + hydrostatyczne. TC2: badanie wizualne + hydrostatyczne + 100% UT lub ET spoiny. TC2 jest wymagany w przypadku zastosowań wymagających ciśnienia krytycznego i jest standardem dla P295GH.

P: Czy możecie zapewnić niezależną inspekcję rur P295GH?

O: Tak. Dostępne są inspekcje DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR. Certyfikaty 3.2 i oznakowanie CE dostępne na życzenie.

P: Jaki jest typowy czas realizacji zamówienia na rury EN 10217 P295GH ERW?

A: Rozmiary standardowe: 20–30 dni. Rozmiary niestandardowe: 35–50 dni. TC2 ze 100% NDT wydłuża czas realizacji zamówienia o 5–10 dni. Inspekcja zewnętrzna wydłuża czas realizacji zamówienia o 10–15 dni.

P: Jaką dokumentację dołączacie do przesyłek rur P295GH?

A: Certyfikat badania walcowni (EN 10204 typ 3.1 lub 3.2), raport z badania hydrostatycznego, raport z badania nieniszczącego (UT/ET), raport z badania udarności, raport wymiarowy, oznakowanie CE (DoP), lista pakowania, faktura, list przewozowy.

P: Czy P295GH nadaje się do bojlerów kotłów wysokociśnieniowych?

O: Tak. Materiał P295GH jest powszechnie stosowany w walczakach kotłów wysokociśnieniowych, kolektorach parowych i wymiennikach ciepła, gdzie ciśnienie robocze przekracza dopuszczalną wartość dla materiału P265GH. Zawsze należy zapoznać się z obowiązującymi normami projektowymi (EN 13445, ASME Sekcja I) w celu uzyskania szczegółowych informacji o ciśnieniu granicznym.