1. Womic Steel: Możliwości produkcyjne i siła firmy
Grupa Womic Steel to wiodący producent i globalny eksporter z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rur ze stali węglowej, stopowej i nierdzewnej. Nasz nowoczesny zakład produkcji rur ERW specjalizuje się w produkcji rur kotłowych o małej średnicy do zastosowań wysokociśnieniowych.
Zakres wielkości produkcji dla rur ASTM A178 GR.A ERW:Średnica zewnętrzna od 12,7 mm do 127 mm (od 1/2 cala do 5 cali) i grubość ścianki od 1,5 mm do 12,7 mm. Pojedyncze odcinki losowe o długości 6 m, podwójne odcinki losowe o długości 12 m lub odcinki niestandardowe według potrzeb.
Certyfikaty jakości i zgodność z przepisami:
Certyfikat ISO 9001:2015:System zarządzania jakością zapewniający stałą jakość produktów.
Zgodność z normą ASTM A178:Pełna zgodność ze standardem ASTM A178 dla rur kotłowych ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawanych elektrycznie.
Oznakowanie CE (PED 2014/68/UE):Zgodność z europejską dyrektywą dotyczącą urządzeń ciśnieniowych.
EN 10204 3.2 Certyfikacja:Certyfikat kontroli 3.2 potwierdzony przez TÜV, LR, BV lub SGS.
Zatwierdzenia kontroli stron trzecich (TPI):Produkty zatwierdzone przez SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.
Globalne uznanie:Zaufany dostawca dla producentów kotłów i elektrowni obsługujący ponad 80 krajów
2. Rura stalowa ASTM A178 GR.A ERW: skład materiału i właściwości użytkowe
ASTM A178 GR.A to najpopularniejszy gatunek w normie A178 dla rur kotłowych. Norma obejmuje rury spawane elektrycznie oporowo ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej do kotłów i przegrzewaczy. Gatunek A to gatunek o najniższej zawartości węgla, oferujący doskonałą spawalność i podatność na formowanie w produkcji kotłów.
W porównaniu ze stalą GR.C (o wyższej zawartości węgla i manganu) i GR.D (węgiel-mangan), stal GR.A zapewnia najlepszą odkształcalność podczas operacji gięcia i rozszerzania podczas montażu kotła. GR.A nadaje się do zastosowań w kotłach o średnim ciśnieniu, gdzie wymagana jest maksymalna odkształcalność.
Skład chemiczny rur stalowych ASTM A178 GR.A ERW (analiza kadziowa, % masy):
| Element | C max | Mn max | P max | S max | Si max |
| GR.A | 0,10 | 0,60 | 0,030 | 0,030 | 0,10 |
Uwaga: Bardzo niska zawartość węgla (maks. 0,10%) zapewnia doskonałą spawalność i podatność na formowanie przy gięciu i rozszerzaniu rur kotłowych.
Właściwości mechaniczne rur stalowych ASTM A178 GR.A ERW (temperatura pokojowa):
| Stopień | C max | Mn max | Wytrzymałość na rozciąganie | Granica plastyczności | Typowe zastosowanie |
| GR.A | 0,10 | 0,60 | 330 MPa | 180 MPa | Umiarkowane ciśnienie, najlepsza formowalność |
| GR.C | 0,18 | 0,90 | 415 MPa | 220 MPa | Wyższe ciśnienie, ogólne zastosowanie |
| GR.D | 0,27 | 1,20 | 415 MPa | 255 MPa | Wysokie ciśnienie, większa wytrzymałość |
Porównanie klasy A178
3. ASTM A178 GR.A ERW Zakres wymiarów rur stalowych i zgodność z normami
| Przedmiot | Specyfikacja |
| Standard | ASTM A178/A178M |
| Stopień | GR.A |
| Proces produkcyjny | Zgrzewanie oporowe elektryczne (ERW) |
| Zakres średnicy zewnętrznej | 12,7 mm – 127 mm (1/2" – 5") |
| Zakres grubości ścianki | 1,5 mm – 12,7 mm |
| Długość | 6m, 12m lub niestandardowy do 18m |
| Wykończenie końcowe | Gładki koniec / Ścięty koniec |
| Wykończenie powierzchni | Gołe / Olejowane / Powlekane na czarno |
| Testy specjalne | Test rozprężania / Test spłaszczania / Test hydrostatyczny |
4. Dostępne wymiary i specyfikacje – rury stalowe ERW
| NB | Rozmiar | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5,56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1” | 33,40 | 3,38 | 1,65 | 2,77 | 3,38 | 4,55 | 4,55 | 6,35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3,56 | 1,65 | 2,77 | 3,56 | 4,85 | 4,85 | 6,35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5,54 | 5,54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9,53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5,49 | 2.11 | 3.05 | 5,49 | 7,62 | 7,62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8,56 | 8,56 | 11.12 | 13,49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3,40 | 6,55 | 9,53 | 9,53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3,40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8 cali | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6,35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9.27 | 3,40 | 4.19 | 6,35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21,44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12 cali | 323,85 | 9,53 | 3,96 | 4,57 | 6,35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17,48 | 21,44 | 25,40 | 28,58 | 33.32 | 25,40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9,53 | 3,96 | 4,78 | 6,35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16 cali | 406,40 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6,35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21,44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6,35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29,36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20 cali | 508,00 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6,35 | 9,53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6,35 | 9,53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9,53 | 5,54 | 6,35 | 6,35 | 9,53 | 17,48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26” | 660,40 | 9,53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Uwaga: Dostępność grubości ścianek może się różnić w zależności od średnicy rury i możliwości produkcyjnych. Wymiary niestandardowe poza tym zakresem dostępne na życzenie.
5. Wspólne standardy rur stalowych ERW produkowane przez Womic Steel
| Standard | Klasy regularne | Typowe zastosowanie |
| API 5L (Specyfikacja rur przewodowych) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Przesył ropy naftowej i gazu rurociągami lądowymi/morskimi |
| Rury przewodowe i konstrukcyjne ASTM | ||
| ASTM A53 (Specyfikacja dla rur stalowych, czarnych i ocynkowanych ogniowo, spawanych i bezszwowych) | GR.A, GR.B | Woda, gaz, para, powietrze, zastosowania konstrukcyjne |
| ASTM A135 (Specyfikacja dla rur stalowych spawanych elektrycznie) | GR.A, GR.B | Woda, gaz, para, usługi rafineryjne |
| ASTM A252 (Specyfikacja dla pali stalowych spawanych i bezszwowych) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pale fundamentowe, pale morskie, fundamenty mostowe |
| ASTM A500 (Specyfikacja dla zimnogiętych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) | GR.A, GR.B, GR.C | Rury konstrukcyjne, ramy budynków, mosty |
| ASTM A501 (Specyfikacja dla gorącowalcowanych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) | GR.A, GR.B | Ciężkie zastosowania konstrukcyjne, kolumny, kratownice |
| Kocioł i wymiennik ciepła ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Specyfikacja dla rur kotłowych ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawanych elektrycznie oporowo) | Ocena A, C, D | Rury kotłowe, rury przegrzewaczy |
| ASTM A214 (Specyfikacja dla rur wymienników ciepła i skraplaczy ze stali węglowej spawanych elektrycznie metodą oporową) | — | Wymienniki ciepła, skraplacze |
| ASTM A250 (Specyfikacja dla rur kotłowych i przegrzewaczy ze stali stopowej ferrytycznej spawanych elektrycznie oporowo) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Kocioł wysokotemperaturowy i przegrzewacz |
| ASTM A334 (Specyfikacja dla rur ze stali węglowej i stopowej bez szwu i spawanych do pracy w niskich temperaturach) | GR.1, GR.3, GR.6 | Praca w niskiej temperaturze, kriogeniczna |
| Normy EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych o określonych właściwościach w temperaturze pokojowej) | P235TR1, P265TR1 | Naczynia ciśnieniowe, walczaki kotłowe, rurociągi wysokociśnieniowe |
| EN 10217-2 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Podwyższona temperatura, rury kotłowe, wymienniki ciepła |
| EN 10219-1 (Kształty zamknięte ze stali spawanej, zimnogięte, do celów konstrukcyjnych) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Zastosowania konstrukcyjne, budownictwo, mosty |
| EN 10210 (Kształty zamknięte konstrukcyjne wykończone na gorąco ze stali niestopowych i drobnoziarnistych) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Profile zamknięte bezszwowe/spawane, formowane na gorąco, do celów konstrukcyjnych, budownictwa, mostów |
| EN 10025-2 (Wyroby walcowane na gorąco ze stali konstrukcyjnych – Stale konstrukcyjne niestopowe) | S235JR, S275JR, S355JR, | Ogólne konstrukcje stalowe, inżynieria lądowa |
| EN 10255 (Rury ze stali niestopowych nadające się do spawania i gwintowania) | S195T, S235JRTH | Woda, gaz, kanalizacja, systemy rur gwintowanych |
| EN 10305-2 (Rury stalowe do zastosowań precyzyjnych – Rury spawane ciągnione na zimno) | E215, E235, E355 | Zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne |
| BS 1387 (Specyfikacja rur stalowych i przewodów rurowych gwintowanych i kielichowanych) | Klasa A, B, C | Woda, gaz, para, rusztowania, rury gwintowane |
| DIN 2458 (Rury i kształtki stalowe ze szwem - Ogólne warunki techniczne dostawy) | St37.0, St44.0, St52.0 | Rury stalowe spawane, zastosowania konstrukcyjne |
| ISO i inne normy | ||
| ISO 3183 (Przemysł naftowy i gazowniczy – Rury stalowe do systemów transportu rurociągowego) | L245, L290, L360, L415 | Rurociągi naftowe i gazowe (odpowiednik API 5L wg ISO) |
| ISO 65 (Rury stalowe do wody, gazu i ścieków – Rury gwintowane) | Średni, ciężki | Woda, gaz, ścieki, rury gwintowane |
| CSA G40.21 (Stal konstrukcyjna jakościowa - norma kanadyjska) | 44 W, 50 W | Zastosowania konstrukcyjne (Kanada) |
| AS 1163 (Konstrukcje stalowe zamknięte – norma australijska) | C250, C350, C450 | Profile konstrukcyjne zamknięte (Australia) |
| GOST 10706 (Rury stalowe spawane do rurociągów i konstrukcji - norma rosyjska) | St20, St35, St45 | Rurociągi, zastosowania konstrukcyjne (Rosja) |
Stosowanie:Przesył ropy naftowej i gazu, woda i ścieki, projekty konstrukcyjne, rusztowania, fundamenty palowe, płyny wysokociśnieniowe, obróbka chemiczna, wytwarzanie energii, budownictwo, inżynieria morska, rury kotłowe, wymienniki ciepła, przegrzewacze, skraplacze, praca w niskich temperaturach, zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne, systemy rur gwintowanych
6. Proces produkcyjny – rury stalowe ERW/HFW
Kontrola surowców:Przychodzące kręgi stali są weryfikowane pod kątem składu chemicznego, właściwości mechanicznych i jakości powierzchni. Każdemu kręgowi przypisuje się unikalny numer wytopu, co zapewnia pełną identyfikowalność.
Rozwijanie i poziomowanie:Zwoje są rozwijane i wyrównywane w celu spłaszczenia taśmy i usunięcia zestawu zwojów, co zapewnia równomierną płaskość i spójne formowanie.
Frezowanie i przycinanie krawędzi:Obie krawędzie paska są frezowane z precyzyjną tolerancją szerokości (±0,5 mm), co pozwala na uzyskanie czystej, równoległej powierzchni, umożliwiającej wykonywanie wysokiej jakości spoin.
Formowanie na zimno:Wyrównany pas przechodzi przez rolki formujące, które stopniowo kształtują płaski pas w otwartą, cylindryczną powłokę rurową.
Spawanie prądami o wysokiej częstotliwości (HFW/ERW):Prąd o wysokiej częstotliwości (200–500 kHz) nagrzewa stykające się krawędzie do temperatury kucia (1350–1500°C). Rolki dociskowe dociskają rozgrzane krawędzie, tworząc spoinę kutą bez materiału wypełniającego.
Usuwanie spoin:Wypływki wewnętrzne i zewnętrzne usuwane są na gorąco za pomocą ostrzy węglikowych, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię z minimalnym wzmocnieniem spoiny.
Rozmiary:Spawana rura przechodzi przez rolki kalibrujące, aby uzyskać precyzyjną tolerancję średnicy zewnętrznej (±0,5% do ±1,0%). Dodatkowe rolki umożliwiają uzyskanie kształtów kwadratowych/prostokątnych, jeśli jest to wymagane.
Obróbka cieplna (opcjonalnie):Normalizowanie w temperaturze 890–930°C można stosować w celu zwiększenia ciągliwości lub odprężenia, uzyskując w ten sposób jednorodną mikrostrukturę ferrytyczno-perlityczną.
Cięcie na długość:Rury są cięte na określone długości za pomocą latających pił tnących z precyzyjną kontrolą (±3 mm).
Badania nieniszczące:
●Badania ultradźwiękowe (UT):100% kontrola spoiny i korpusu rury pod kątem rozwarstwień, wtrąceń i braków wtopień.
●Badanie prądów wirowych (ET):Ciągła kontrola jakości spoin on-line.
● Badania hydrostatyczne:Każda rura została przetestowana zgodnie z 95% SMYS przez minimum 10 sekund.
Wykończenie końcowe:Końce proste, ścięte (30°-35° z otworem montażowym 1,6 mm) lub gwintowane zgodnie ze specyfikacją klienta.
Kontrola końcowa i znakowanie:Kontrola wizualna, weryfikacja wymiarów (średnica zewnętrzna, waga, długość, prostoliniowość) i trwałe znakowanie zgodnie z normą (gatunek, rozmiar, numer wytopu, producent).
7. Procedury kontroli jakości i testowania
| Scena | Metoda inspekcji | Zamiar |
| Surowiec | Analiza chemiczna (spektrometr OES) | Zweryfikuj zgodność z limitami składu API 5L |
| Surowiec | Badanie wytrzymałości na rozciąganie | Sprawdź granicę plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie |
| W trakcie | Kontrola wymiarowa (mikrometry, suwmiarki) | Monitoruj OD i WT podczas formowania i kalibrowania |
| Strefa spawania | Badania ultradźwiękowe (UT) – online | Wykrywanie nieciągłości spoin, braków wtopień |
| Strefa spawania | Badanie prądów wirowych (ET) – online | Ciągły monitoring jakości spoiny |
| Strefa spawania | Makrobadanie spoiny | Sprawdź penetrację spoiny i geometrię spoiny |
| Gotowa rura | Badanie hydrostatyczne (10 sek. przy 95% SMYS) | Sprawdź integralność ciśnienia i szczelność |
| Gotowa rura | Badania ultradźwiękowe (UT) – Off-Line (opcjonalnie) | Pełna inspekcja laminarna nadwozia |
| Gotowa rura | Inspekcja magnetyczno-proszkowa (MPI) | Wykrywanie pęknięć powierzchniowych (spoiny i HAZ) |
| Gotowa rura | Próba udarności Charpy'ego z karbem w kształcie litery V | Sprawdź wytrzymałość w niskich temperaturach (PSL2) |
| Gotowa rura | Badanie twardości (HRC / HV10) | Sprawdź maksymalne limity twardości (usługa kwaśna) |
| Gotowa rura | Test zginania z kontrolą (twarz i nasada) | Sprawdź ciągliwość i solidność spoiny |
| Gotowa rura | Test spłaszczania | Sprawdź ciągliwość i solidność korpusu rury |
| Gotowa rura | Kontrola wymiarowa i wizualna | Sprawdź OD, WT, długość, prostoliniowość i jakość powierzchni |
| Gotowa rura | Weryfikacja znakowania | Zapewnij trwałe oznakowanie zgodnie z API 5L |
Dodatkowe testy dla usługi PSL2/Sour:
● Test HIC (pęknięcia wywołane wodorem) zgodnie z normą NACE TM0284
● Test SSC (pękania naprężeniowego siarczków) zgodnie z metodą A NACE TM0177
● Badanie udarności CVN w temperaturze -10°C, -20°C lub -46°C
● Weryfikacja twardości (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 dla odporności na HIC)
Dokumentacja jakościowa:
● Certyfikat badania młyna zgodnie z normą EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2
● Raport z testu hydrostatycznego (rura po rurze)
● Raport z inspekcji UT/ET
● Możliwość śledzenia od numeru wytopu do gotowej rury
8. Główne zastosowania rur stalowych ERW
Rury ERW są niezbędnymi elementami w transporcie ropy naftowej i gazu oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych:
Przesył ropy naftowej i gazu:Długodystansowe rurociągi lądowe i morskie do przesyłu ropy naftowej, gazu ziemnego i produktów rafinowanych.
Transport płynów pod wysokim ciśnieniem:Linie wtrysku wody, systemy utylizacji wody produkcyjnej oraz przesył płynów pod wysokim ciśnieniem na polach naftowych i w zakładach przetwórczych.
Projekty rurociągów lądowych:Linie zbiorcze, magistrale i rurociągi dystrybucyjne na polach naftowych i gazowych.
Systemy rurociągów morskich:Podmorskie rurociągi przepływowe, rury podnośne i rurociągi eksportowe dla platform morskich i podmorskich uzupełnień (z opcjami PSL2 i usług kwaśnych).
Środowiska usług kwaśnych:Rurociągi przesyłające mokry gaz kwaśny (zawierający H₂S) wymagające PSL2 wraz z dodatkowymi wymaganiami obejmującymi odporność na HIC i SSC zgodnie z normami NACE.
Transmisja wody:Rurociągi wodociągowe o dużej średnicy, systemy nawadniające oraz przesył wody surowej na potrzeby komunalne i przemysłowe.
Oczyszczanie ścieków i ścieków:Rurociągi odprowadzające ścieki, rurociągi oczyszczalni ścieków i systemy przetwarzania osadów.
Zastosowania konstrukcyjne w przemyśle:Stelaże rurowe, podpory, stężenia i elementy konstrukcyjne w rafineriach, zakładach petrochemicznych i obiektach przemysłowych.
Obiekty przetwórstwa ropy naftowej i gazu:Rurociągi przepływowe, kolektory, rozdzielacze i rury łączące w zakładach przetwórczych i stacjach sprężarek.
EPC i rurociągi zakładowe:Rurociągi procesowe i użytkowe w rafineriach, zakładach przetwórstwa gazu, kompleksach chemicznych i zakładach wytwarzania energii.
9. Opakowanie i wysyłka
Rury ERW są pakowane i wysyłane z najwyższą starannością, aby zapewnić ich ochronę podczas transportu. Poniżej znajduje się opis procesu pakowania i wysyłki:
Opakowanie:
Powłoka ochronna:Przed zapakowaniem rury mogą zostać pokryte cienką warstwą oleju antykorozyjnego lub lakieru ochronnego, aby zapobiec korozji i utlenianiu powierzchni podczas przechowywania i transportu. Dostępne jest również wykończenie w stanie surowym, gotowe do natychmiastowego pokrycia w miejscu przeznaczenia.
Pakietowanie:Rury o podobnych wymiarach i parametrach są starannie wiązane w wiązki sześciokątne lub prostokątne. Mocuje się je stalowymi taśmami (zwykle 3-5 taśm na wiązkę), aby zapobiec ich przemieszczaniu się w wiązce.
Zaślepki:Na obu końcach każdej rury umieszczane są plastikowe zaślepki (PE lub PP), które chronią ścięte końce, gładkie końce i połączenia gwintowane przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami, wnikaniem zanieczyszczeń i wilgocią.
Wyściółka i amortyzacja:W przypadku zamówień eksportowych o podwyższonej wartości, pomiędzy warstwami rur mogą być stosowane materiały wyściełające, takie jak pierścienie piankowe lub paski gumowe, zapobiegające ścieraniu i uszkodzeniom powłoki podczas transportu.
Skrzynie lub pojemniki drewniane:W przypadku rur cienkościennych, rur precyzyjnych lub zamówień na powłoki najwyższej jakości, rury mogą być pakowane w wytrzymałe drewniane skrzynie lub skrzynie ze sklejki, co zapewnia lepszą ochronę przed siłami zewnętrznymi i nieostrożnym obchodzeniem się.
Wysyłka:
Środek transportu:Rury wysyłane są kontenerowcami (20/40 stóp), masowcami lub koleją, w zależności od miejsca przeznaczenia, wolumenu i pilności. Transport lotniczy jest dostępny w przypadku próbek lub przesyłek priorytetowych.
Konteneryzacja:Małe i średnie zamówienia ładowane są do standardowych kontenerów transportowych, co chroni ładunek przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami zewnętrznymi w trakcie transportu.
Załadunek statku masowego:Duże zamówienia (zwykle powyżej 200 ton) ładowane bezpośrednio na masowce. Belki podnoszące i rozpórki zapobiegają uszkodzeniom; sztauerstwo i wiązania zabezpieczają ładunek przed ruchami morskimi.
Etykietowanie i dokumentacja:Każda paczka jest wyraźnie oznaczona klasą, standardem, wymiarami, numerem partii i instrukcjami dotyczącymi transportu. Pełna dokumentacja (faktura handlowa, lista pakowania, list przewozowy, świadectwo pochodzenia, certyfikaty badań hutniczych) przygotowana w celu sprawnej odprawy celnej.
Bezpieczne mocowanie:Paczki mocowane są za pomocą stalowych taśm, worków transportowych lub drewnianych usztywnień, aby zapobiec przesuwaniu się, toczeniu lub uszkodzeniu podczas transportu.
Śledzenie i ubezpieczenie:Numery śledzenia kontenerów umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym. Ubezpieczenie ładunku morskiego (All Risk lub z uśrednioną składką) dostępne na życzenie.
Podsumowując, Womic Steel dba o to, aby wszystkie rury ERW Steel były pakowane z wykorzystaniem wiodących w branży środków ochronnych i wysyłane niezawodnymi metodami transportu, aby dotarły do miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Prawidłowe procedury pakowania i wysyłki są niezbędne dla zachowania integralności i jakości dostarczanych produktów.
10. Zalety i często zadawane pytania dotyczące Womic Steel
Dlaczego warto współpracować z Womic Steel?
Kompleksowa obsługa:Pełna oferta obejmuje rury API 5L ERW oraz pasujące do nich kształtki rurowe OEM (kolanka, trójniki, redukcje, kołnierze, zaślepki) w kompatybilnych gatunkach materiałów, w tym ze stali węglowej, stali stopowej i stali nierdzewnej.
Zgodność techniczna:Pełne certyfikaty badań młyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2) dołączane są do każdej dostawy i zawierają szczegółowy skład chemiczny, wyniki badań mechanicznych oraz raporty z badań nieniszczących.
Usługi o wartości dodanej:Usługi takie jak fazowanie końców (30°-35°), gwintowanie i łączenie, montaż zaślepek z tworzywa sztucznego oraz powłoki antykorozyjne (FBE, 3LPE, 3LPP, żywica epoksydowa, ocynkowanie) można wykonywać w naszej firmie lub za pośrednictwem wykwalifikowanych zakładów partnerskich.
Konkurencyjna logistyka:Strategiczne partnerstwo ze światowymi spedytorami gwarantuje zoptymalizowany załadunek kontenerów (maksymalizację ilości na kontener) oraz opłacalną wysyłkę na całym świecie przy zachowaniu niezawodnego czasu tranzytu.
Stan magazynowy i dostępność:Szeroki asortyment standardowych rozmiarów API 5L X52 (średnica zewnętrzna 2"–24", harmonogram 10–80) gwarantuje krótkie terminy realizacji i szybką reakcję na pilne potrzeby projektowe. Rozmiary niestandardowe produkowane są na zamówienie, a typowy czas realizacji wynosi 30–45 dni.
Możliwość świadczenia usług:Pełna zdolność do dostarczania rur PSL2 z badaniami HIC i SSC zgodnie z normami NACE dla zastosowań w gazach kwaśnych. Twardość kontrolowana do ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Wybierz Womic Steel Group jako niezawodnego partnera w zakresie wysokiej jakości rur stalowych API 5L X52 ERW i niezrównanej jakości dostaw. Zapraszamy do kontaktu!
Strona internetowa: www.womicsteel.com
E-mail: sales@womicsteel.com
Tel./WhatsApp/WeChat:
Wiktor: +86-15575100681
Jacek: +86-18390957568
Często zadawane pytania (FAQ)
P: Jaka jest różnica pomiędzy normami ASTM A178 GR.A, GR.C i GR.D?
A: GR.A ma najniższą zawartość węgla (maks. 0,10%) i wytrzymałość (330 MPa przy rozciąganiu) – najlepsza podatność na odkształcanie przy gięciu. GR.C ma wyższą zawartość węgla (maks. 0,18%) i wytrzymałość (415 MPa) – jest najczęściej stosowany. GR.D ma najwyższą zawartość węgla (maks. 0,27%) i wytrzymałość (415 MPa przy wyższej granicy plastyczności) – jest przeznaczony do zastosowań wysokociśnieniowych.
P: Jaka jest różnica pomiędzy rurami kotłowymi ASTM A178 (spawanymi) i ASTM A179 (bezszwowymi)?
A: A178 jest spawany oporowo (ERW) – bardziej ekonomiczny, odpowiedni do większości zastosowań kotłowych. A179 jest bezszwowo ciągniony na zimno – do zastosowań przy wyższym ciśnieniu lub tam, gdzie spoiny są niedozwolone. Oba te materiały są powszechnie stosowane w kotłach i wymiennikach ciepła.
P: Jakie testy są wymagane dla rur kotłowych ASTM A178?
A: Badanie hydrostatyczne (każdej rury), próba spłaszczania, próba rozszerzania oraz próba rozciągania poprzecznego lub wzdłużnego. Badanie nieniszczące (UT lub ET) może zostać określone przez klienta. Firma Womic Steel przeprowadza wszystkie wymagane badania zgodnie z normą ASTM A178.
P: Czy A178 GR.A można stosować w rurach przegrzewaczy?
O: Tak, ale tylko do umiarkowanych temperatur. Do pracy z przegrzewaczem o wyższej temperaturze zaleca się GR.C lub GR.D. GR.A jest najlepszy do rur o niższej temperaturze ściany wodnej kotła i ekonomizera.
P: Jaka jest maksymalna temperatura pracy dla A178 GR.A?
A: Zazwyczaj do 400°C (750°F) w przypadku pracy ciągłej. W przypadku wyższych temperatur należy rozważyć zastosowanie stopów GR.C lub stopów takich jak A213, T11 lub T22. Szczegółowe ograniczenia temperaturowe można znaleźć w normach projektowych.
P: Czym jest test płomieniowy i dlaczego jest ważny?
A: Próba rozszerzania polega na rozszerzeniu końca rury za pomocą stożkowego trzpienia do określonego procentu (zwykle 15-30%). Sprawdza ona ciągliwość i solidność rury, gwarantując brak pęknięć podczas instalacji rury kotłowej.
P: Czy możecie zapewnić niezależną kontrolę rur A178 GR.A?
O: Tak. Dostępne są inspekcje SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR. Certyfikaty 3.2 są dostarczane na życzenie. Możliwość poświadczenia próby hydrostatycznej, próby rozprężania i próby spłaszczania.
P: Jaki jest typowy czas realizacji zamówienia na rury ASTM A178 GR.A?
A: Rozmiary standardowe: 15–25 dni. Rozmiary niestandardowe: 30–45 dni. Kontrola zewnętrzna wydłuża czas realizacji o 5–10 dni. Zamówienia ekspresowe są dostępne dla małych ilości.
P: Jaką dokumentację udostępniacie?
A: Certyfikat badania młyna (EN 10204 typ 3.1), raport z badania hydrostatycznego, raport z badania rozszerzalności/spłaszczania, raport wymiarowy, lista pakowania, faktura, list przewozowy.











