Rura stalowa ERW EN 10219 S275JRH – profil zamknięty konstrukcyjny o średniej wytrzymałości do budownictwa ogólnego

Krótki opis:

Firma Womic Steel dostarcza wysokiej jakości rury stalowe S275JRH ERW zgodne z normą EN 10219 do ogólnych zastosowań konstrukcyjnych i budowlanych. Profil zamknięty S275JRH oferuje średnią wytrzymałość (wytrzymałość 275 MPa) do ram budynków, konstrukcji przemysłowych, rusztowań i projektów inżynieryjnych. Dostępne w kształtach okrągłych, kwadratowych i prostokątnych. Średnica zewnętrzna od 21,3 mm do 610 mm (od 1/2″ do 24″), grubość ścianki od 1,5 mm do 16,0 mm, długość do 18 m. Dostępne są certyfikaty hutnicze, testy hydrostatyczne, inspekcje UT/ET, fazowane końce i powłoki antykorozyjne. Konkurencyjna cena i szybka dostawa.

Rozmiar rury stalowej ERW:Okrągłe: średnica zewnętrzna: 21,3 mm–610 mm (1/2″–24″), grubość ścianki: 1,5 mm–16,0 mm. Kwadratowe: od 25 x 25 mm do 500 x 500 mm. Prostokątne: od 40 x 20 mm do 600 x 400 mm. Długość: 6 m, 12 m lub w razie potrzeby.

Standardy i gatunki rur stalowych ERW:EN 10219 Gatunek S275JRH (1.0134); Dostępne również S235JRH, S355JRH, S355J2H

Zastosowanie rur stalowych ERW:Konstrukcje szkieletowe budynków, konstrukcje przemysłowe, rusztowania, inżynieria ogólna, konstrukcje platform, antresole, kolumny wsporcze, podpory przenośników, konstrukcje magazynowe, budynki rolnicze

Stal WomicOferujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny rur stalowych ERW EN 10219 S275JRH, kształtowników konstrukcyjnych zamkniętych i złączek rurowych. Certyfikat hutniczy, testy hydrostatyczne, inspekcja UT/ET, fazowane końce, powłoka antykorozyjna. Szybka dostawa i najlepszy serwis.


Szczegóły produktu

Tagi produktów

1. Womic Steel: Możliwości produkcyjne i siła firmy

Grupa Womic Steel to wiodący producent i globalny eksporter z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rur ze stali węglowej, stopowej i nierdzewnej. Nasz najnowocześniejszy zakład produkcji rur ERW oferuje kompleksowe możliwości produkcyjne przekraczające 15 000 ton rur stalowych zgrzewanych elektrycznie oporowo miesięcznie.

Zakres wielkości produkcji dla rur EN 10219 S275JRH ERW:Okrągłe o średnicy zewnętrznej od 21,3 mm do 610 mm (od 1/2 cala do 24 cali) i grubości ścianki od 1,5 mm do 16,0 mm. Kwadratowe o wymiarach od 25 mm x 25 mm do 500 mm x 500 mm. Prostokątne o wymiarach od 40 mm x 20 mm do 600 mm x 400 mm. Pojedyncze odcinki losowe o długości 6 m, podwójne odcinki losowe o długości 12 m lub długości niestandardowe według potrzeb.

Certyfikaty jakości i zgodność z przepisami:

Certyfikat ISO 9001:2015:System zarządzania jakością zapewniający stałą jakość produktów.

Oznakowanie CE (EN 10219):Pełna zgodność z normą EN 10219. Posiada oznakowanie CE i Deklarację Właściwości Użytkowych (DoP).

EN 10204 3.2 Certyfikacja:Certyfikat kontroli 3.2 potwierdzony przez TÜV, LR, BV lub SGS.

Zatwierdzenia kontroli stron trzecich (TPI):Produkty zatwierdzone przez SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.

Globalne uznanie:Zaufany dostawca dla firm budowlanych i inżynieryjnych obsługujący ponad 80 krajów.

2. EN 10219 Rura stalowa S275JRH ERW: Skład materiału i właściwości użytkowe

EN 10219 S275JRH to spawany profil konstrukcyjny o średniej wytrzymałości, formowany na zimno. Litera „S” oznacza stal konstrukcyjną, „275” oznacza minimalną granicę plastyczności 275 MPa, „JR” określa próbę udarności w temperaturze pokojowej (27J w 20°C), a „H” oznacza profil zamknięty.

W porównaniu ze stalą S235JRH (wytrzymałość 235 MPa), stal S275JRH oferuje o 17% wyższą wytrzymałość przy niewielkim wzroście kosztów, co czyni ją preferowanym wyborem w budownictwie ogólnym, gdzie dodatkowa wytrzymałość jest korzystna. S275JRH to najbardziej zrównoważony gatunek do stosowania w budynkach przemysłowych, rusztowaniach i konstrukcjach platformowych.

EN 10219 S275JRH ERW Skład chemiczny rur stalowych (analiza kadziowa, % masy):

Element C max Si max Mn max P max S max Maksymalne stężenie N
S275JRH 0,20 0,35 1,50 0,030 0,030 0,012

Uwaga: Zastosowano obróbkę drobnoziarnistą (Al ≥ 0,015% lub inne pierwiastki rozdrabniające ziarno). Niska zawartość węgla zapewnia dobrą spawalność.

Właściwości mechaniczne rur stalowych S275JRH ERW EN 10219 (temperatura pokojowa):

Grubość ścianki (mm) Granica plastyczności (min) Wytrzymałość na rozciąganie Wydłużenie (min)
t ≤ 16 mm 275 MPa 360-510 MPa 20%
16 mm < t ≤ 40 mm 265 MPa 360-510 MPa 20%
40 mm < t ≤ 80 mm 255 MPa 360-510 MPa 19%

Właściwości udarnościowe rur stalowych S275JRH ERW wg normy EN 10219 (Charpy V-Notch):

Stopień Temperatura testowa Średnia energia (min) Energia indywidualna (min)
S275JRH 20°C (Temperatura pokojowa) 27 dżuli 20 dżuli

*Uwaga: Klasa JR zapewnia odporność na uderzenia w temperaturze pokojowej. Do zastosowań w niskich temperaturach należy wybrać stal S275J0H (0°C) lub S275J2H (-20°C).*

Porównanie ocen:

Stopień Granica plastyczności Temperatura uderzenia Typowe zastosowanie
S235JRH 235 MPa 20°C Lekka konstrukcja, ekonomiczna
S275JRH 275 MPa 20°C Budownictwo ogólne, zrównoważone
S355JRH 355 MPa 20°C Ciężka konstrukcja, duże obciążenie
S355J2H 355 MPa -20°C Ciężki, strukturalny, zimny klimat

3. EN 10219 S275JRH ERW Rury stalowe – zakres wymiarów i zgodność z normami

Przedmiot Specyfikacja
Standard EN 10219-1 / EN 10219-2
Stopień S275JRH (1,0134)
Proces produkcyjny ERW / HFW
Opcje kształtu Okrągły / Kwadratowy / Prostokątny
Zakres OD okrągły 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Zakres rozmiarów kwadratowych 25x25mm – 500x500mm
Zakres rozmiarów prostokątnych 40x20mm – 600x400mm
Zakres grubości ścianki 1,5 mm – 16,0 mm
Długość 6m, 12m lub niestandardowy do 18m
Wykończenie końcowe Gładki koniec / Ścięty koniec
Wykończenie powierzchni Gołe / Olejowane / Zagruntowane / Ocynkowane

4. Dostępne wymiary i specyfikacje – rury stalowe ERW

NB

Rozmiar

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8 cali

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6,35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12 cali

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 cali

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 cali

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Uwaga: Dostępność grubości ścianek może się różnić w zależności od średnicy rury i możliwości produkcyjnych. Wymiary niestandardowe poza tym zakresem dostępne na życzenie.

5. Wspólne standardy rur stalowych ERW produkowane przez Womic Steel

Standard

Klasy regularne

Typowe zastosowanie

API 5L (Specyfikacja rur przewodowych)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Przesył ropy naftowej i gazu rurociągami lądowymi/morskimi
Rury przewodowe i konstrukcyjne ASTM    
ASTM A53 (Specyfikacja dla rur stalowych, czarnych i ocynkowanych ogniowo, spawanych i bezszwowych) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, powietrze, zastosowania konstrukcyjne
ASTM A135 (Specyfikacja dla rur stalowych spawanych elektrycznie) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, usługi rafineryjne
ASTM A252 (Specyfikacja dla pali stalowych spawanych i bezszwowych) GR.1, GR.2, GR.3 Pale fundamentowe, pale morskie, fundamenty mostowe
ASTM A500 (Specyfikacja dla zimnogiętych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B, GR.C Rury konstrukcyjne, ramy budynków, mosty
ASTM A501 (Specyfikacja dla gorącowalcowanych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B Ciężkie zastosowania konstrukcyjne, kolumny, kratownice
Kocioł i wymiennik ciepła ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specyfikacja dla rur kotłowych ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawanych elektrycznie oporowo) Ocena A, C, D Rury kotłowe, rury przegrzewaczy
ASTM A214 (Specyfikacja dla rur wymienników ciepła i skraplaczy ze stali węglowej spawanych elektrycznie metodą oporową) Wymienniki ciepła, skraplacze
ASTM A250 (Specyfikacja dla rur kotłowych i przegrzewaczy ze stali stopowej ferrytycznej spawanych elektrycznie oporowo) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Kocioł wysokotemperaturowy i przegrzewacz
ASTM A334 (Specyfikacja dla rur ze stali węglowej i stopowej bez szwu i spawanych do pracy w niskich temperaturach) GR.1, GR.3, GR.6 Praca w niskiej temperaturze, kriogeniczna
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych o określonych właściwościach w temperaturze pokojowej) P235TR1, P265TR1 Naczynia ciśnieniowe, walczaki kotłowe, rurociągi wysokociśnieniowe
EN 10217-2 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Podwyższona temperatura, rury kotłowe, wymienniki ciepła
EN 10219-1 (Kształty zamknięte ze stali spawanej, zimnogięte, do celów konstrukcyjnych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Zastosowania konstrukcyjne, budownictwo, mosty
EN 10210 (Kształty zamknięte konstrukcyjne wykończone na gorąco ze stali niestopowych i drobnoziarnistych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Profile zamknięte bezszwowe/spawane, formowane na gorąco, do celów konstrukcyjnych, budownictwa, mostów
EN 10025-2 (Wyroby walcowane na gorąco ze stali konstrukcyjnych – Stale konstrukcyjne niestopowe) S235JR, S275JR, S355JR, Ogólne konstrukcje stalowe, inżynieria lądowa
EN 10255 (Rury ze stali niestopowych nadające się do spawania i gwintowania) S195T, S235JRTH Woda, gaz, kanalizacja, systemy rur gwintowanych
EN 10305-2 (Rury stalowe do zastosowań precyzyjnych – Rury spawane ciągnione na zimno) E215, E235, E355 Zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne
BS 1387 (Specyfikacja rur stalowych i przewodów rurowych gwintowanych i kielichowanych) Klasa A, B, C Woda, gaz, para, rusztowania, rury gwintowane
DIN 2458 (Rury i kształtki stalowe ze szwem - Ogólne warunki techniczne dostawy) St37.0, St44.0, St52.0 Rury stalowe spawane, zastosowania konstrukcyjne
ISO i inne normy    
ISO 3183 (Przemysł naftowy i gazowniczy – Rury stalowe do systemów transportu rurociągowego) L245, L290, L360, L415 Rurociągi naftowe i gazowe (odpowiednik API 5L wg ISO)
ISO 65 (Rury stalowe do wody, gazu i ścieków – Rury gwintowane) Średni, ciężki Woda, gaz, ścieki, rury gwintowane
CSA G40.21 (Stal konstrukcyjna jakościowa - norma kanadyjska) 44 W, 50 W Zastosowania konstrukcyjne (Kanada)
AS 1163 (Konstrukcje stalowe zamknięte – norma australijska) C250, C350, C450 Profile konstrukcyjne zamknięte (Australia)
GOST 10706 (Rury stalowe spawane do rurociągów i konstrukcji - norma rosyjska) St20, St35, St45 Rurociągi, zastosowania konstrukcyjne (Rosja)

Stosowanie:Przesył ropy naftowej i gazu, woda i ścieki, projekty konstrukcyjne, rusztowania, fundamenty palowe, płyny wysokociśnieniowe, obróbka chemiczna, wytwarzanie energii, budownictwo, inżynieria morska, rury kotłowe, wymienniki ciepła, przegrzewacze, skraplacze, praca w niskich temperaturach, zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne, systemy rur gwintowanych

6. Proces produkcyjny – rury stalowe ERW/HFW

Kontrola surowców:Przychodzące kręgi stali są weryfikowane pod kątem składu chemicznego, właściwości mechanicznych i jakości powierzchni. Każdemu kręgowi przypisuje się unikalny numer wytopu, co zapewnia pełną identyfikowalność.

Rozwijanie i poziomowanie:Zwoje są rozwijane i wyrównywane w celu spłaszczenia taśmy i usunięcia zestawu zwojów, co zapewnia równomierną płaskość i spójne formowanie.

Frezowanie i przycinanie krawędzi:Obie krawędzie paska są frezowane z precyzyjną tolerancją szerokości (±0,5 mm), co pozwala na uzyskanie czystej, równoległej powierzchni, umożliwiającej wykonywanie wysokiej jakości spoin.

Formowanie na zimno:Wyrównany pas przechodzi przez rolki formujące, które stopniowo kształtują płaski pas w otwartą, cylindryczną powłokę rurową.

Spawanie prądami o wysokiej częstotliwości (HFW/ERW):Prąd o wysokiej częstotliwości (200–500 kHz) nagrzewa stykające się krawędzie do temperatury kucia (1350–1500°C). Rolki dociskowe dociskają rozgrzane krawędzie, tworząc spoinę kutą bez materiału wypełniającego.

Usuwanie spoin:Wypływki wewnętrzne i zewnętrzne usuwane są na gorąco za pomocą ostrzy węglikowych, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię z minimalnym wzmocnieniem spoiny.

Rozmiary:Spawana rura przechodzi przez rolki kalibrujące, aby uzyskać precyzyjną tolerancję średnicy zewnętrznej (±0,5% do ±1,0%). Dodatkowe rolki umożliwiają uzyskanie kształtów kwadratowych/prostokątnych, jeśli jest to wymagane.

Obróbka cieplna (opcjonalnie):Normalizowanie w temperaturze 890–930°C można stosować w celu zwiększenia ciągliwości lub odprężenia, uzyskując w ten sposób jednorodną mikrostrukturę ferrytyczno-perlityczną.

Cięcie na długość:Rury są cięte na określone długości za pomocą latających pił tnących z precyzyjną kontrolą (±3 mm).

Badania nieniszczące:

Badania ultradźwiękowe (UT):100% kontrola spoiny i korpusu rury pod kątem rozwarstwień, wtrąceń i braków wtopień.

Badanie prądów wirowych (ET):Ciągła kontrola jakości spoin on-line.

Badania hydrostatyczne:Każda rura została przetestowana zgodnie z 95% SMYS przez minimum 10 sekund.

Wykończenie końcowe:Końce proste, ścięte (30°-35° z otworem montażowym 1,6 mm) lub gwintowane zgodnie ze specyfikacją klienta.

Kontrola końcowa i znakowanie:Kontrola wizualna, weryfikacja wymiarów (średnica zewnętrzna, waga, długość, prostoliniowość) i trwałe znakowanie zgodnie z normą (gatunek, rozmiar, numer wytopu, producent).

12

7. Procedury kontroli jakości i testowania

Scena Metoda inspekcji Zamiar
Surowiec Analiza chemiczna (spektrometr OES) Zweryfikuj zgodność z limitami składu API 5L
Surowiec Badanie wytrzymałości na rozciąganie Sprawdź granicę plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie
W trakcie Kontrola wymiarowa (mikrometry, suwmiarki) Monitoruj OD i WT podczas formowania i kalibrowania
Strefa spawania Badania ultradźwiękowe (UT) – online Wykrywanie nieciągłości spoin, braków wtopień
Strefa spawania Badanie prądów wirowych (ET) – online Ciągły monitoring jakości spoiny
Strefa spawania Makrobadanie spoiny Sprawdź penetrację spoiny i geometrię spoiny
Gotowa rura Badanie hydrostatyczne (10 sek. przy 95% SMYS) Sprawdź integralność ciśnienia i szczelność
Gotowa rura Badania ultradźwiękowe (UT) – Off-Line (opcjonalnie) Pełna inspekcja laminarna nadwozia
Gotowa rura Inspekcja magnetyczno-proszkowa (MPI) Wykrywanie pęknięć powierzchniowych (spoiny i HAZ)
Gotowa rura Próba udarności Charpy'ego z karbem w kształcie litery V Sprawdź wytrzymałość w niskich temperaturach (PSL2)
Gotowa rura Badanie twardości (HRC / HV10) Sprawdź maksymalne limity twardości (usługa kwaśna)
Gotowa rura Test zginania z kontrolą (twarz i nasada) Sprawdź ciągliwość i solidność spoiny
Gotowa rura Test spłaszczania Sprawdź ciągliwość i solidność korpusu rury
Gotowa rura Kontrola wymiarowa i wizualna Sprawdź OD, WT, długość, prostoliniowość i jakość powierzchni
Gotowa rura Weryfikacja znakowania Zapewnij trwałe oznakowanie zgodnie z API 5L

Dodatkowe testy dla usługi PSL2/Sour:

● Test HIC (pęknięcia wywołane wodorem) zgodnie z normą NACE TM0284

● Test SSC (pękania naprężeniowego siarczków) zgodnie z metodą A NACE TM0177

● Badanie udarności CVN w temperaturze -10°C, -20°C lub -46°C

● Weryfikacja twardości (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 dla odporności na HIC)

Dokumentacja jakościowa:

● Certyfikat badania młyna zgodnie z normą EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2

● Raport z testu hydrostatycznego (rura po rurze)

● Raport z inspekcji UT/ET

● Możliwość śledzenia od numeru wytopu do gotowej rury

8. Główne zastosowania rur stalowych ERW

Rury ERW są niezbędnymi elementami w transporcie ropy naftowej i gazu oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych:

Przesył ropy naftowej i gazu:Długodystansowe rurociągi lądowe i morskie do przesyłu ropy naftowej, gazu ziemnego i produktów rafinowanych.

Transport płynów pod wysokim ciśnieniem:Linie wtrysku wody, systemy utylizacji wody produkcyjnej oraz przesył płynów pod wysokim ciśnieniem na polach naftowych i w zakładach przetwórczych.

Projekty rurociągów lądowych:Linie zbiorcze, magistrale i rurociągi dystrybucyjne na polach naftowych i gazowych.

Systemy rurociągów morskich:Podmorskie rurociągi przepływowe, rury podnośne i rurociągi eksportowe dla platform morskich i podmorskich uzupełnień (z opcjami PSL2 i usług kwaśnych).

Środowiska usług kwaśnych:Rurociągi przesyłające mokry gaz kwaśny (zawierający H₂S) wymagające PSL2 wraz z dodatkowymi wymaganiami obejmującymi odporność na HIC i SSC zgodnie z normami NACE.

Transmisja wody:Rurociągi wodociągowe o dużej średnicy, systemy nawadniające oraz przesył wody surowej na potrzeby komunalne i przemysłowe.

Oczyszczanie ścieków i ścieków:Rurociągi odprowadzające ścieki, rurociągi oczyszczalni ścieków i systemy przetwarzania osadów.

Zastosowania konstrukcyjne w przemyśle:Stelaże rurowe, podpory, stężenia i elementy konstrukcyjne w rafineriach, zakładach petrochemicznych i obiektach przemysłowych.

Obiekty przetwórstwa ropy naftowej i gazu:Rurociągi przepływowe, kolektory, rozdzielacze i rury łączące w zakładach przetwórczych i stacjach sprężarek.

EPC i rurociągi zakładowe:Rurociągi procesowe i użytkowe w rafineriach, zakładach przetwórstwa gazu, kompleksach chemicznych i zakładach wytwarzania energii.

9. Opakowanie i wysyłka

Rury ERW są pakowane i wysyłane z najwyższą starannością, aby zapewnić ich ochronę podczas transportu. Poniżej znajduje się opis procesu pakowania i wysyłki:

Opakowanie:

Powłoka ochronna:Przed zapakowaniem rury mogą zostać pokryte cienką warstwą oleju antykorozyjnego lub lakieru ochronnego, aby zapobiec korozji i utlenianiu powierzchni podczas przechowywania i transportu. Dostępne jest również wykończenie w stanie surowym, gotowe do natychmiastowego pokrycia w miejscu przeznaczenia.

Pakietowanie:Rury o podobnych wymiarach i parametrach są starannie wiązane w wiązki sześciokątne lub prostokątne. Mocuje się je stalowymi taśmami (zwykle 3-5 taśm na wiązkę), aby zapobiec ich przemieszczaniu się w wiązce.

Zaślepki:Na obu końcach każdej rury umieszczane są plastikowe zaślepki (PE lub PP), które chronią ścięte końce, gładkie końce i połączenia gwintowane przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami, wnikaniem zanieczyszczeń i wilgocią.

Wyściółka i amortyzacja:W przypadku zamówień eksportowych o podwyższonej wartości, pomiędzy warstwami rur mogą być stosowane materiały wyściełające, takie jak pierścienie piankowe lub paski gumowe, zapobiegające ścieraniu i uszkodzeniom powłoki podczas transportu.

Skrzynie lub pojemniki drewniane:W przypadku rur cienkościennych, rur precyzyjnych lub zamówień na powłoki najwyższej jakości, rury mogą być pakowane w wytrzymałe drewniane skrzynie lub skrzynie ze sklejki, co zapewnia lepszą ochronę przed siłami zewnętrznymi i nieostrożnym obchodzeniem się.

Wysyłka:

Środek transportu:Rury wysyłane są kontenerowcami (20/40 stóp), masowcami lub koleją, w zależności od miejsca przeznaczenia, wolumenu i pilności. Transport lotniczy jest dostępny w przypadku próbek lub przesyłek priorytetowych.

Konteneryzacja:Małe i średnie zamówienia ładowane są do standardowych kontenerów transportowych, co chroni ładunek przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami zewnętrznymi w trakcie transportu.

Załadunek statku masowego:Duże zamówienia (zwykle powyżej 200 ton) ładowane bezpośrednio na masowce. Belki podnoszące i rozpórki zapobiegają uszkodzeniom; sztauerstwo i wiązania zabezpieczają ładunek przed ruchami morskimi.

Etykietowanie i dokumentacja:Każda paczka jest wyraźnie oznaczona klasą, standardem, wymiarami, numerem partii i instrukcjami dotyczącymi transportu. Pełna dokumentacja (faktura handlowa, lista pakowania, list przewozowy, świadectwo pochodzenia, certyfikaty badań hutniczych) przygotowana w celu sprawnej odprawy celnej.

Bezpieczne mocowanie:Paczki mocowane są za pomocą stalowych taśm, worków transportowych lub drewnianych usztywnień, aby zapobiec przesuwaniu się, toczeniu lub uszkodzeniu podczas transportu.

Śledzenie i ubezpieczenie:Numery śledzenia kontenerów umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym. Ubezpieczenie ładunku morskiego (All Risk lub z uśrednioną składką) dostępne na życzenie.

Podsumowując, Womic Steel dba o to, aby wszystkie rury ERW Steel były pakowane z wykorzystaniem wiodących w branży środków ochronnych i wysyłane niezawodnymi metodami transportu, aby dotarły do ​​miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Prawidłowe procedury pakowania i wysyłki są niezbędne dla zachowania integralności i jakości dostarczanych produktów.

13

10. Zalety i często zadawane pytania dotyczące Womic Steel

Dlaczego warto współpracować z Womic Steel?

Kompleksowa obsługa:Pełna oferta obejmuje rury API 5L ERW oraz pasujące do nich kształtki rurowe OEM (kolanka, trójniki, redukcje, kołnierze, zaślepki) w kompatybilnych gatunkach materiałów, w tym ze stali węglowej, stali stopowej i stali nierdzewnej.

Zgodność techniczna:Pełne certyfikaty badań młyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2) dołączane są do każdej dostawy i zawierają szczegółowy skład chemiczny, wyniki badań mechanicznych oraz raporty z badań nieniszczących.

Usługi o wartości dodanej:Usługi takie jak fazowanie końców (30°-35°), gwintowanie i łączenie, montaż zaślepek z tworzywa sztucznego oraz powłoki antykorozyjne (FBE, 3LPE, 3LPP, żywica epoksydowa, ocynkowanie) można wykonywać w naszej firmie lub za pośrednictwem wykwalifikowanych zakładów partnerskich.

Konkurencyjna logistyka:Strategiczne partnerstwo ze światowymi spedytorami gwarantuje zoptymalizowany załadunek kontenerów (maksymalizację ilości na kontener) oraz opłacalną wysyłkę na całym świecie przy zachowaniu niezawodnego czasu tranzytu.

Stan magazynowy i dostępność:Szeroki asortyment standardowych rozmiarów API 5L X52 (średnica zewnętrzna 2"–24", harmonogram 10–80) gwarantuje krótkie terminy realizacji i szybką reakcję na pilne potrzeby projektowe. Rozmiary niestandardowe produkowane są na zamówienie, a typowy czas realizacji wynosi 30–45 dni.

Możliwość świadczenia usług:Pełna zdolność do dostarczania rur PSL2 z badaniami HIC i SSC zgodnie z normami NACE dla zastosowań w gazach kwaśnych. Twardość kontrolowana do ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Wybierz Womic Steel Group jako niezawodnego partnera w zakresie wysokiej jakości rur stalowych API 5L X52 ERW i niezrównanej jakości dostaw. Zapraszamy do kontaktu!

Strona internetowa: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Wiktor: +86-15575100681

Jacek: +86-18390957568

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Jaka jest różnica między modelami S275JRH i S235JRH?

A: Stal S275JRH ma wyższą granicę plastyczności (275 MPa w porównaniu z 235 MPa) – jest o około 17% mocniejsza. Stal S275JRH jest przeznaczona do ogólnego zastosowania w budownictwie, gdzie dodatkowa wytrzymałość jest korzystna. Stal S235JRH jest bardziej ekonomiczna w zastosowaniach o mniejszym obciążeniu.

P: Jaka jest różnica między modelami S275JRH i S355JRH?

A: Stal S355JRH ma wyższą granicę plastyczności (355 MPa w porównaniu z 275 MPa) – jest o około 29% mocniejsza. Stal S275JRH jest przeznaczona do ogólnego budownictwa. Stal S355JRH jest przeznaczona do ciężkich konstrukcji i zastosowań wymagających dużych obciążeń. Stal S275JRH oferuje lepszy stosunek jakości do ceny w przypadku typowych ram budynków.

P: Jakie kształty są dostępne dla S275JRH?

A: Okrągłe (CHS), kwadratowe (SHS) i prostokątne (RHS). Średnica zewnętrzna okrągłego: 21,3–610 mm. Kwadratowe: od 25 x 25 do 500 x 500 mm. Prostokątne: od 40 x 20 do 600 x 400 mm.

P: Jaka jest różnica pomiędzy normami EN 10219 i EN 10210 dla S275?

A: EN 10219 to profil formowany na zimno (ERW) – węższe tolerancje, lepsze wykończenie powierzchni, niższy koszt. EN 10210 to profil wykańczany na gorąco – niższe naprężenia szczątkowe. W przypadku budownictwa ogólnego standardowym wyborem jest EN 10219 S275JRH.

P: Czy stal S275JRH można spawać?

A: Tak. Doskonała spawalność. Nie wymaga podgrzewania wstępnego dla grubości ścianki poniżej 20 mm. Stosować materiały eksploatacyjne ER70S-6 (MIG) lub E6013/E7018 (SMAW). Nadaje się do ogólnego spawania konstrukcji.

P: Jaka jest maksymalna długość dostępna dla S275JRH?

A: Standardowe długości: 6 m i 12 m. Długości niestandardowe do 18 m dla kształtów okrągłych poniżej 168 mm. Kwadratowe i prostokątne są zazwyczaj ograniczone do 12 m.

P: Jakie wykończenia powierzchni są dostępne?

A: Surowe (po spawaniu, ze zgorzeliną walcowniczą), olejowane (lekka powłoka antykorozyjna), zagruntowane (grunt warsztatowy), ocynkowane ogniowo (powłoka cynkowa). W przypadku konstrukcji zewnętrznych zaleca się ocynkowanie.

P: Czy możecie zapewnić niezależną inspekcję rur S275JRH?

O: Tak. Dostępne są inspekcje SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR. Certyfikaty 3.2 są dostępne na życzenie.

P: Jaki jest typowy czas realizacji zamówienia na rury S275JRH ERW?

A: Rozmiary standardowe: 15–20 dni. Rozmiary niestandardowe: 25–35 dni. Ocynkowanie wydłuża czas realizacji o 10–15 dni.

P: Jaką dokumentację udostępniacie?

A: Certyfikat badania młyna (EN 10204 typ 3.1 lub 3.2), raport wymiarowy, oznakowanie CE (DoP), lista pakowania, faktura, list przewozowy.

P: Czy S275JRH nadaje się do rusztowań?

Odp.: Tak. Gatunek S275JRH jest powszechnie stosowany do rur rusztowaniowych, zazwyczaj o średnicy zewnętrznej 48,3 mm i grubości ścianki 3,2 mm lub 4,0 mm. Spełnia wymagania norm EN 39 i BS 1139 dotyczące rusztowań.