EN10216-2 10CrMo9-10 Rura kotłowa bezszwowa – wyjątkowa wytrzymałość na pełzanie w głównych rurociągach parowych

Krótki opis:

Firma Womic Steel produkuje najwyższej jakości rury bezszwowe ze stali stopowej 10CrMo9-10 zgodnej z normą EN10216-2, wykorzystując zaawansowane procesy walcowania na gorąco i ciągnienia na zimno. Dzięki ścisłemu przestrzeganiu warunków dostawy po normalizacji i odpuszczeniu (+NT), nasze rury charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością w podwyższonych temperaturach (minimalna granica plastyczności 280 MPa), doskonałą odpornością na pełzanie do 600°C oraz długą żywotnością w wysokotemperaturowych przegrzewaczach, głównych rurociągach parowych i grubościennych kolektorach w elektrowniach opalanych paliwami kopalnymi.


Szczegóły produktu

Tagi produktów

1.Womic Steel: Możliwości produkcyjne i siła firmy

Womic Steel Group to wiodący producent i globalny eksporter z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rur ze stali węglowej, stopowej i nierdzewnej. Nasz najnowocześniejszy zakład oferuje kompleksowe możliwości produkcyjne przekraczające…10 000 ton miesięczniedo rur bezszwowych.

Zakres wielkości produkcji:Rury bezszwowe o średnicy zewnętrznej 1/4" do 24" (10,3 mm – 610 mm) o grubości ścianki od SCH10 do XXS.

Certyfikaty jakości i zgodność z przepisami:

ISO 9001:2015Certyfikowany System Zarządzania Jakością.

PED 2014/68/UE Załącznik I, Sekcja 4.3 Zgodność:Rury kotłowe firmy Womic Steel spełniają podstawowe wymagania bezpieczeństwa dyrektywy w sprawie urządzeń ciśnieniowych.Oznakowanie CE(lub Certyfikat Zgodności) jest dostępny na życzenie, aby ułatwić sprawną odprawę celną i akceptację projektu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

EN 10204 3.2 Certyfikacja:Oprócz standardowych certyfikatów MTC 2.2 i 3.1 dostarczamy produkty z certyfikatem kontroli 3.2, zatwierdzonym przez autoryzowane przez UE jednostki zewnętrzne (TÜV, LR, BV) dla krytycznych zastosowań kotłów wymagających pełnej identyfikowalności.

Zatwierdzenia kontroli stron trzecich (TPI):Nasze produkty i procesy produkcyjne są zatwierdzone i kontrolowane przez najważniejsze agencje międzynarodowe i towarzystwa klasyfikacyjne, w tym:SGS, BV, ABS, LR, DNV i GL.

Globalne uznanie:Womic Steel to zaufany dostawca dla firm energetycznych z listy Fortune 500 i globalnych wykonawców EPC, obsługujący ponad 80 krajów w Azji Południowo-Wschodniej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach.

EN10216 10CrMo9-10: Skład i właściwości materiału

10CrMo9-10 (Numer stali1,7380) jestwysokowydajna stal stopowa chromowo-molibdenowaSpecjalnie zaprojektowany do pracy w ekstremalnie wysokich temperaturach w urządzeniach ciśnieniowych. Oznaczenie „10” oznacza zawartość chromu około 2,0–2,5% (w oparciu o 1/10 średniej zawartości Cr), „CrMo” oznacza stop chromowo-molibdenowy, „9–10” oznacza zakres zawartości molibdenu (0,9–1,1%). W porównaniu do 13CrMo4-5, 10CrMo9-10 zawieraznacznie wyższa zawartość chromu i molibdenu, zapewniającwyjątkowa odporność na pełzanie i utlenianiew temperaturach do 600°C, co czyni je preferowanym wyborem dla przegrzewaczy wysokotemperaturowych, grubościennych kolektorów pary i głównych rurociągów parowych w elektrowniach opalanych paliwami kopalnymi.

Skład chemiczny (analiza odlewu, % masy)

Element C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Całkowita ilość
Min. % 0,10 0,40 2,00 0,90
Maks. % 0,15 0,50 1,00 0,020 0,010 2,50 1.10 0,30 0,30 0,020

*Uwaga: Wyższa zawartość chromu (2,0-2,5%) zapewnia doskonałą odporność na utlenianie w podwyższonych temperaturach, a zwiększona zawartość molibdenu (0,9-1,1%) znacząco zwiększa wytrzymałość na pełzanie w wysokich temperaturach i zmniejsza podatność na kruchość odpuszczania. Ultraniskie limity fosforu i siarki zapewniają optymalną spawalność i wytrzymałość elementów o grubych ściankach.*

Właściwości mechaniczne (temperatura pokojowa)

Nieruchomość Wartość
Warunki dostawy Normalizowane i odpuszczane (+NT) w temperaturze 900-960°C
Granica plastyczności (ReH) ≥ 280 MPa(dla T ≤ 16 mm)
Wytrzymałość na rozciąganie (Rm) 480 – 630 MPa
Wydłużenie (A min) 20% (podłużnie) / 18% (poprzecznie)

Uwaga: Normalizowana i odpuszczana (+NT) obróbka cieplna tworzy odpuszczoną mikrostrukturę bainitu lub martenzytu, zapewniającą zoptymalizowaną wytrzymałość w wysokich temperaturach, udarność i odporność na pełzanie w ekstremalnych warunkach pracy.

Właściwości pełzania w wysokiej temperaturze

Temperatura (°C) 450 500 550 600
Granica plastyczności (MPa) ≥255 ≥230 ≥200 ≥165
Wytrzymałość na pełzanie (100 000 godz.) 210 170 120 70

*Uwaga: 10CrMo9-10 zachowuje użyteczną wytrzymałość do 600°C, znacznie przewyższając zarówno P265GH (limit 400°C), jak i 13CrMo4-5 (limit 550°C), dzięki czemu nadaje się do najbardziej wymagających zastosowań w wysokich temperaturach i ciśnieniach.*

Zakres wymiarowy i zgodność ze standardami

Firma Womic Steel dostarcza rury 10CrMo9-10 w szerokim spektrum wymiarowym, w pełni zgodne z najnowszymi normami EN 10216-2:2024.

Przedmiot Specyfikacja
Standard EN 10216-2:2024 (Rury bezszwowe do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze)
Stopień 10CrMo9-10 (1,7380)
Średnica zewnętrzna 10,3 mm – 610 mm (1/4" – 24")
Grubość ścianki 2,0 mm – 60,0 mm (SCH10 – XXS)
Warunki dostawy Znormalizowane i odpuszczone (+NT)
Kategorie inspekcji TC1 / TC2 (Obowiązkowa kontrola szczegółowa z raportem z badań 2.2)

3. Dostępne wymiary i specyfikacje

NB

Rozmiar

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8 cali

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6,35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12 cali

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 cali

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 cali

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

4. Standardy i gatunki rur kotłów i wymienników ciepła produkowane przez Womic Steel

Standard

Gatunki stali

Rury kotłowe (bezszwowe i spawane)  
ASTM A178: Rury kotłowe ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawane elektrycznie oporowo A178 Klasa A, Klasa C, Klasa D
ASTM A179: Rury bezszwowe ze stali niskowęglowej ciągnionej na zimno do wymienników ciepła i skraplaczy A179 Klasa C
ASTM A192: Rury kotłowe bez szwu ze stali węglowej do wysokich ciśnień A192
ASTM A199: Rury bezszwowe ze stali stopowej ciągnionej na zimno do wymienników ciepła i skraplaczy pośrednich T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A200: Rury bezszwowe ze stali stopowej pośredniej do zastosowań rafineryjnych T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A209: Rury bezszwowe ze stali stopowej węglowo-molibdenowej do kotłów i przegrzewaczy T1, T1a, T1b
ASTM A210: Rury bezszwowe ze stali średniowęglowej do kotłów i przegrzewaczy A210 Klasa A-1, Klasa C
ASTM A213: Rury bezszwowe ze stali stopowej ferrytycznej i austenitycznej do kotłów, przegrzewaczy i wymienników ciepła T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP310, TP310H, TP316, TP316L, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG
ASTM A250: Rury ze stali stopowej ferrytycznej spawane elektrycznie do kotłów i przegrzewaczy T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22
ASTM A556: Rury bezszwowe ze stali węglowej ciągnionej na zimno do podgrzewaczy wody zasilającej A556 Klasa A2, Klasa B2, Klasa C2
Rury i rurki ze stali stopowej (chromowo-molibdenowej)  
ASTM A335: Rury bezszwowe ze stali stopowej ferrytycznej do pracy w wysokich temperaturach P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911
ASTM A369: Rury bezszwowe ze stali stopowej ferrytycznej do pracy w wysokich temperaturach FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91
ASTM A213 (gatunki stopów): Rury kotłowe bezszwowe ze stali stopowej ferrytycznej T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122
EN 10216-5: Rury bezszwowe ze stali nierdzewnej do zastosowań ciśnieniowych 1,4301, 1,4307, 1,4401, 1,4404, 1,4432, 1,4435, 1,4436, 1,4541, 1,4550, 1,4571
EN 10305-1: Rury stalowe precyzyjne bez szwu ciągnione na zimno E215, E235, E355
EN 10305-2: Rury stalowe precyzyjne, spawane, ciągnione na zimno E215, E235, E355
Normy niemieckie (DIN)  
DIN 17175: Rury stalowe bez szwu do pracy w podwyższonych temperaturach St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3
JIS G3454: Rury ze stali węglowej do zastosowań ciśnieniowych STPG370, STPG410
JIS G3455: Rury ze stali węglowej do zastosowań wysokociśnieniowych STS370, STS410, STS480
JIS G3456: Rury ze stali węglowej do pracy w wysokich temperaturach STPT370, STPT410, STPT480
JIS G3461: Rury ze stali węglowej do kotłów i wymienników ciepła STB340, STB410, STB510
JIS G3462: Rury ze stali stopowej do kotłów i wymienników ciepła STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29
GB/T 3087: Rury stalowe bez szwu do kotłów niskociśnieniowych i średniociśnieniowych 10, 20
GB/T 5310: Rury stalowe bez szwu do kotłów wysokociśnieniowych 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN
GB/T 6479: Rury stalowe bez szwu do urządzeń do nawożenia chemicznego pod wysokim ciśnieniem 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI
Zastosowanie: kocioł, przegrzewacz, wymiennik ciepła, petrochemia, wytwarzanie energii, gaz ziemny, rafineria, praca w wysokich temperaturach, środowiska korozyjne, produkcja urządzeń mechanicznych

5. Proces produkcyjny

Przebieg produkcji (proces produkcji rur bez szwu ciągnionych na zimno):

● Kontrola surowca: Przychodzące okrągłe wlewki są weryfikowane pod kątem składu chemicznego i jakości powierzchni. Materiał jest odpowiednio segregowany według gatunku i numeru wytopu, aby zapewnić pełną identyfikowalność.

● Podgrzewanie i przebijanie kęsów: Kęsy są podgrzewane do temperatury kucia w piecach obrotowych i przebijane za pomocą walcowni poprzecznej w celu utworzenia pustych powłok rurowych.

● Ciągnienie na zimno: Przewiercone, puste w środku skorupy poddawane są pojedynczemu lub wielokrotnemu ciągnieniu na zimno przez precyzyjne matryce i trzpienie w celu uzyskania wymaganej średnicy zewnętrznej, grubości ścianki i tolerancji wymiarowych.

● Pośrednia obróbka cieplna: Pomiędzy kolejnymi etapami ciągnienia rury mogą być poddawane pośredniemu wyżarzaniu lub normalizowaniu w celu złagodzenia umocnienia i przywrócenia ciągliwości do dalszej obróbki.

● Końcowa obróbka cieplna: Rury poddawane są końcowej obróbce cieplnej (normalizowanie, wyżarzanie lub odprężanie) zgodnie z obowiązującymi normami w celu uzyskania określonych właściwości mechanicznych i struktury ziarnistej.

● Prostowanie i cięcie: Precyzyjne prostowanie w celu spełnienia standardowych tolerancji prostości, a następnie cięcie na dokładnie zamówione długości z czystymi, pozbawionymi zadziorów końcami.

● Wykończenie i kontrola powierzchni: Kontrola wizualna w celu upewnienia się, że powierzchnia nie posiada wad, takich jak pęknięcia, zagięcia, zakładki i strupy. W razie potrzeby fazowanie lub wykończenie na gładko.

EN10216

6. Kontrola jakości

Kontrola surowców → Analiza chemiczna → Badanie mechaniczne → Kontrola wizualna → Kontrola wymiarów → Badanie zginania → Badanie udarności → Badanie korozji międzykrystalicznej → Badanie nieniszczące (UT, MT, PT) → Badanie rozszerzania i spłaszczania → Badanie twardości → Badanie ciśnienia → Badanie zawartości ferrytu → Badania metalograficzne → Badanie korozji → Badanie prądami wirowymi → Badanie w mgle solnej → Badanie odporności na korozję → Badanie wibracji → Badanie korozji wżerowej → Kontrola malowania i nakładania powłok → Przegląd dokumentacji

7.Główne zastosowania

Rury kotłowe bez szwu stanowią niezbędne elementy w środowiskach o wysokiej temperaturze i wysokim ciśnieniu w wielu gałęziach przemysłu:

Generowanie energii:Ściany wodne kotłów, ekonomizery, przegrzewacze, przegrzewacze wtórne, kolektory i główne rurociągi parowe w elektrowniach cieplnych i blokach o cyklu kombinowanym.

Kotły przemysłowe:Systemy wytwarzania pary, kotły na gorącą wodę i kotły odzyskujące ciepło odpadowe dla zakładów produkcyjnych.

Petrochemia i rafinacja:Wymienniki ciepła, podgrzewacze procesowe, piece do krakingu i linie przesyłowe płynów o wysokiej temperaturze.

Naczynia ciśnieniowe:Zbiorniki, bębny i komponenty do zbiorników ciśnieniowych pracujących w podwyższonych temperaturach.

Przetwarzanie chemiczne:Reaktory, reformatory i systemy rurociągów do transportu gazów i cieczy o wysokiej temperaturze.

EPC i rurociągi zakładowe:Rurociągi procesowe i użytkowe w rafineriach ropy naftowej, zakładach przetwórstwa gazu i kompleksach petrochemicznych.

8.Pakowanie i wysyłka:

Rury kotłowe ze stopów są pakowane i wysyłane z najwyższą starannością, aby zapewnić ich ochronę podczas transportu. Poniżej znajduje się opis procesu pakowania i wysyłki:

Opakowanie:

Powłoka ochronna:Przed zapakowaniem rury kotłowe są często pokrywane warstwą oleju antykorozyjnego lub lakieru ochronnego, aby zapobiec korozji powierzchni i utlenianiu podczas przechowywania i transportu.

Pakietowanie:Rury o podobnych rozmiarach i parametrach są starannie wiązane razem. Zabezpiecza się je stalowymi taśmami lub wytrzymałymi taśmami plastikowymi, aby zapobiec ich przemieszczaniu się w wiązce.

Zaślepki:Na obu końcach rur umieszcza się plastikowe lub metalowe zaślepki, które chronią ścięte końce, gładkie końce i połączenia gwintowane przed uszkodzeniami mechanicznymi i wnikaniem zanieczyszczeń.

Wyściółka i amortyzacja:Materiały wyściełające, takie jak pianka, folia bąbelkowa lub tektura falista, służą do zapewnienia amortyzacji i zapobiegania otarciom lub uszkodzeniom powstałym w wyniku uderzeń podczas przenoszenia i transportu.

Skrzynie lub pojemniki drewniane:W przypadku rur cienkościennych, precyzyjnych rur ciągnionych na zimno lub zamówień eksportowych o wysokiej jakości, rury mogą być pakowane w wytrzymałe drewniane skrzynie lub skrzynie ze sklejki, co zapewnia lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i nieostrożnym obchodzeniem się.

9. Wysyłka:

Środek transportu:Rury kotłowe są zazwyczaj transportowane ciężarówkami, statkami kontenerowymi lub koleją, w zależności od miejsca przeznaczenia, wielkości zamówienia i pilności dostawy. Transport lotniczy jest dostępny w przypadku przesyłek priorytetowych.

Konteneryzacja:Tuby są ładowane do standardowych kontenerów transportowych o długości 20 lub 40 stóp, co zapewnia bezpieczny i zorganizowany transport. Załadunek kontenerowy chroni ładunek przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami zewnętrznymi.

Etykietowanie i dokumentacja:Każda paczka jest wyraźnie oznaczona, zawierając niezbędne informacje, takie jak gatunek materiału, norma, wymiary, numer partii, ilość oraz instrukcje dotyczące transportu. Sporządzamy kompletne dokumenty wysyłkowe do odprawy celnej i śledzenia przesyłki.

Zgodność z przepisami celnymi:W przypadku przesyłek międzynarodowych przygotowywana jest wszelka niezbędna dokumentacja celna, obejmująca fakturę handlową, list przewozowy, list przewozowy i certyfikaty badań młynarskich, aby zagwarantować bezproblemową odprawę celną w porcie docelowym.

Bezpieczne mocowanie:Wewnątrz pojazdu transportowego lub kontenera paczki i skrzynie są bezpiecznie zamocowane i usztywnione, aby zapobiec ich przesuwaniu się, toczeniu lub ruchom, które mogłyby spowodować uszkodzenia podczas transportu.

Śledzenie i monitorowanie:W celu monitorowania statusu przesyłki i dostarczania klientom aktualnych informacji o lokalizacji w czasie rzeczywistym stosowane są zaawansowane systemy śledzenia logistyki.

Ubezpieczenie:W zależności od wartości zamówienia i wymagań klienta, możliwe jest wykupienie ubezpieczenia ładunku morskiego na wypadek ewentualnych strat lub uszkodzeń podczas transportu.

Podsumowując, Womic Steel dba o to, aby wszystkie rury kotłowe i stopowe były pakowane z wykorzystaniem wiodących w branży środków ochronnych i wysyłane niezawodnymi metodami transportu, aby dotarły do ​​miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Prawidłowe procedury pakowania i wysyłki są niezbędne dla zachowania integralności i jakości dostarczanych produktów.

EN102161

Zalety i często zadawane pytania dotyczące Womic Steel

Dlaczego warto współpracować z Womic Steel?

Kompleksowa obsługa:Pełna gama produktów, od bezszwowych rur kotłowych po pasujące do nich elementy rurowe OEM (kolanka, trójniki, redukcje, kołnierze) w kompatybilnych gatunkach materiałów.

Zgodność techniczna:Pełne certyfikaty badań młyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2) dołączane są do każdej dostawy i zawierają szczegółowy skład chemiczny oraz wyniki badań mechanicznych.

Usługi o wartości dodanej:Oferujemy Państwu usługi fazowania końcówek, gwintowania i łączenia oraz powłoki antykorozyjne (FBE, 3LPE, epoksyd, cynkowanie).

Konkurencyjna logistyka:Strategiczne partnerstwo ze światowymi spedytorami gwarantuje zoptymalizowany załadunek kontenerów i opłacalną wysyłkę na cały świat.

Stan magazynowy i dostępność:Duży zapas standardowych rozmiarów rur kotłowych gwarantuje krótkie terminy realizacji i szybką reakcję na pilne potrzeby projektu.

 

Wybierz Womic Steel Group jako swojego niezawodnego partnera, jeśli zależy Ci na wysokiej jakościRury i kształtki ze stali nierdzewnej ibezkonkurencyjna wydajność dostaw.Witamy w zapytaniach!

Strona internetowa: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Telefon/WhatsApp/WeChat: Victor: +86-15575100681 lubJacek: +86-18390957568

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Jaka jest różnica pomiędzy rurami kotłowymi bezszwowymi i spawanymi?
A: Rury kotłowe bez szwu są produkowane z litych kęsów bez szwu, co zapewnia doskonałą szczelność i jednorodność ciśnieniową. Są preferowane do zastosowań w kotłach wysokotemperaturowych i wysokociśnieniowych. Rury spawane nadają się do pracy w niższych ciśnieniach i mniej krytycznych warunkach.

P: Jakie warunki obróbki cieplnej są dostępne dla rur kotłowych?
A: Typowe warunki dostawy obejmują walcowanie na gorąco, ciągnienie na zimno, normalizowanie (+N), wyżarzanie oraz hartowanie i odpuszczanie. Specyficzna obróbka cieplna jest stosowana w zależności od gatunku materiału i wymagań dotyczących końcowego zastosowania w celu uzyskania optymalnych właściwości mechanicznych.

P: Co oznacza „TC2” na certyfikacie materiałowym?
A: TC2 (kategoria testowa 2) zgodnie z normą EN 10216 wymaga przeprowadzenia szczegółowych kontroli, w tym próby rozciągania w podwyższonej temperaturze oraz 100% badań nieniszczących (NDT) dla każdej rury. Ten poziom testów jest wymagany w przypadku krytycznych zastosowań w kotłach i zbiornikach ciśnieniowych.

P: Czy Womic Steel może wystawić certyfikaty kontroli 3.2 (kontrola przeprowadzona przez stronę trzecią)?
O: Tak. Z przyjemnością i ułatwimy przeprowadzenie inspekcji przez DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR lub dowolnego przedstawiciela wyznaczonego przez klienta podczas produkcji i przed wysyłką. Certyfikaty 3.2 są standardowo dostarczane na żądanie.

P: Jaka jest maksymalna długość rur kotłowych?
A: Dostarczamy rury o standardowych, stałych długościach do 12 metrów (ok. 40 stóp). Dłuższe długości do zastosowań w piecach HRSG oraz rury gięte w kształcie litery U do wymienników ciepła są dostępne na życzenie, wraz ze szczegółową specyfikacją i rysunkami.

P: Jakie rodzaje wykończeń końcowych oferujecie?
A: Oferujemy końcówki proste, ścięte, gwintowane i łączone. Oferujemy również niestandardowe przygotowanie końcówek, aby spełnić specyficzne wymagania dotyczące instalacji lub spawania.

P: Czy oferujecie usługi cięcia na wymiar?
O: Tak. Oferujemy precyzyjne cięcie na dokładną długość, z zachowaniem ścisłych tolerancji i czystych, pozbawionych zadziorów końcówek.