Rura stalowa ASNZS 1163 C250 ERW – uniwersalny profil konstrukcyjny zamknięty do lekkich konstrukcji

Krótki opis:

Firma Womic Steel dostarcza wysokiej jakości rury stalowe AS/NZS 1163 C250 ERW do ogólnych zastosowań konstrukcyjnych i lekkiego budownictwa. Profil zamknięty C250 oferuje ekonomiczną wytrzymałość (wydajność 250 MPa) na ramy budynków, poręcze, ogrodzenia, rusztowania i do ogólnej produkcji. Dostępne w kształtach okrągłych, kwadratowych i prostokątnych. Średnica zewnętrzna od 21,3 mm do 610 mm (od 1/2″ do 24″), grubość ścianki od 1,5 mm do 12,7 mm, długość do 18 m. Dostępne są certyfikaty hutnicze, testy hydrostatyczne, inspekcje UT/ET, fazowane końce i powłoki antykorozyjne. Konkurencyjna cena i szybka dostawa.

Rozmiar rury stalowej ERW:Okrągłe: średnica zewnętrzna: 21,3–610 mm (1/2″–24″), grubość ścianki: 1,5–12,7 mm. Kwadratowe: od 25 x 25 mm do 500 x 500 mm. Prostokątne: od 40 x 20 mm do 600 x 400 mm. Długość: 6 m, 12 m lub w razie potrzeby.

Standardy i gatunki rur stalowych ERW:AS/NZS 1163 Gatunek C250; Dostępne również C250L0, C350, C350L0, C450, C450L0

Zastosowanie rur stalowych ERW:Lekkie ramy budowlane, poręcze, ogrodzenia, rusztowania, ogólna produkcja, konstrukcje rolnicze, słupy drogowe, słupki ogrodzeniowe, konstrukcje szklarniowe, lekkie maszyny

Stal WomicOferujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny rur stalowych AS/NZS 1163 C250 ERW, kształtowników konstrukcyjnych zamkniętych i złączek rurowych. Certyfikat hutniczy, testy hydrostatyczne, inspekcja UT/ET, fazowane końce, powłoka antykorozyjna. Szybka dostawa i najlepszy serwis.


Szczegóły produktu

Tagi produktów

1. Womic Steel: Możliwości produkcyjne i siła firmy

Grupa Womic Steel to wiodący producent i globalny eksporter z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rur ze stali węglowej, stopowej i nierdzewnej. Nasz najnowocześniejszy zakład produkcji rur ERW oferuje kompleksowe możliwości produkcyjne przekraczające 15 000 ton rur stalowych zgrzewanych elektrycznie oporowo miesięcznie.

Zakres wielkości produkcji dla rur AS/NZS 1163 C250 ERW:Okrągłe o średnicy zewnętrznej od 21,3 mm do 610 mm (od 1/2 cala do 24 cali) i grubości ścianki od 1,5 mm do 12,7 mm. Kwadratowe o wymiarach od 25 mm x 25 mm do 500 mm x 500 mm. Prostokątne o wymiarach od 40 mm x 20 mm do 600 mm x 400 mm. Pojedyncze odcinki losowe o długości 6 m, podwójne odcinki losowe o długości 12 m lub długości niestandardowe według potrzeb.

Certyfikaty jakości i zgodność z przepisami:

Certyfikat ISO 9001:2015:System zarządzania jakością zapewniający spójną jakość produktów we wszystkich operacjach.

Zgodność z normą AS/NZS 1163:Pełna zgodność z australijską/nowozelandzką normą dotyczącą zimnogiętych, spawanych, zamkniętych kształtowników konstrukcyjnych ze stali.

EN 10204 3.2 Certyfikacja:Certyfikat kontroli 3.2 zatwierdzony przez TÜV, LR, BV lub SGS dla projektów o znaczeniu krytycznym, wymagających pełnej identyfikowalności.

Zatwierdzenia kontroli stron trzecich (TPI):Produkty i procesy zatwierdzone przez SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV.

Globalne uznanie:Womic Steel to zaufany dostawca dla firm budowlanych i inżynieryjnych działający w ponad 80 krajach, w tym w Australii i Nowej Zelandii.

2. Rury stalowe AS/NZS 1163 C250 ERW: skład materiału i właściwości użytkowe

AS/NZS 1163 C250 to gięty na zimno spawany profil konstrukcyjny zamknięty, wytwarzany metodą zgrzewania oporowego (ERW) bez późniejszej obróbki cieplnej. Litera „C” oznacza gięcie na zimno, a „250” oznacza minimalną granicę plastyczności 250 MPa.

C250 to podstawowy gatunek stali konstrukcyjnej z serii AS/NZS 1163, oferujący odpowiednią wytrzymałość do lekkich zastosowań konstrukcyjnych w najbardziej konkurencyjnej cenie. Gatunek ten nie wymaga obowiązkowych badań udarności, co czyni go najbardziej ekonomicznym wyborem do ogólnego budownictwa w klimacie umiarkowanym, gdzie nie jest wymagana udarność w niskich temperaturach.

Skład chemiczny rur stalowych AS/NZS 1163 C250 ERW (analiza kadziowa, % masy):

Element C max Si max Mn max P max S max CE max
C250 0,22 0,45 1,20 0,040 0,040 0,35

Uwaga: Niższa zawartość węgla i manganu w porównaniu do wyższych gatunków, zapewniająca doskonałą spawalność i formowalność w ogólnej produkcji.

Właściwości mechaniczne rur stalowych AS/NZS 1163 C250 ERW (temperatura pokojowa):

Nieruchomość Wymagania C250
Granica plastyczności (min) 250 MPa (36 000 psi)
Wytrzymałość na rozciąganie (min) 320 MPa (46 000 psi)
Wydłużenie (min) 18% (zależy od stosunku do działania)

Wymagania dotyczące wydłużenia według typu przekroju:

Typ sekcji do/t ≤ 15 15 < do/t ≤ 30 nie/nie > 30
Profile okrągłe zamknięte (CHS) 18% 20% 22%
Prostokątny/SHS 14% 16% 18%

Właściwości udarnościowe rur stalowych AS/NZS 1163 C250 ERW:

Stopień Temperatura testowa Wymóg
C250 Nie wymagane Brak obowiązkowych testów uderzeniowych

*Uwaga: Stal C250 nie podlega obowiązkowym badaniom udarności. W przypadku zastosowań w zimnym klimacie, wymagających udarności w niskich temperaturach (badanie udarności w temperaturze 0°C), należy zamiast tego określić C250L0.*

Porównanie klas AS/NZS 1163:

Stopień Granica plastyczności Wytrzymałość na rozciąganie Temperatura uderzenia Typowe zastosowanie
C250 250 MPa 320 MPa Nie wymagane Lekkie konstrukcje, budownictwo ogólne
C250L0 250 MPa 320 MPa 0°C Lekkie konstrukcje w zimnym klimacie
C350 350 MPa 430 MPa Nie wymagane Wysoka wytrzymałość, umiarkowany klimat
C350L0 350 MPa 430 MPa 0°C Wysoka wytrzymałość, zimny klimat
C450 450 MPa 500 MPa Nie wymagane Maksymalna wytrzymałość, ciężka inżynieria
C450L0 450 MPa 500 MPa 0°C Maksymalna wytrzymałość, zimny klimat

3. AS/NZS 1163 C250 ERW Zakres wymiarów rur stalowych i zgodność z normami

Firma Womic Steel dostarcza rury AS/NZS 1163 C250 ERW w szerokim zakresie wymiarowym, w pełni zgodne z normą AS/NZS 1163.

Przedmiot Specyfikacja
Standard AS/NZS 1163 (Konstrukcje stalowe zamknięte, zimnogięte)
Stopień C250
Proces produkcyjny ERW (spawanie oporowe) formowane na zimno
Opcje kształtu Okrągły (CHS) / Kwadratowy (SHS) / Prostokątny (RHS)
Zakres OD okrągły 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Zakres rozmiarów kwadratowych 25 mm x 25 mm – 500 mm x 500 mm
Zakres rozmiarów prostokątnych 40 mm x 20 mm – 600 mm x 400 mm
Zakres grubości ścianki 1,5 mm – 12,7 mm (w zależności od rozmiaru i kształtu)
Długość 6 m (SR), 12 m (DR) lub długości niestandardowe do 18 m
Wykończenie końcowe Koniec prosty (PE) / Koniec ścięty (BE)
Wykończenie powierzchni Gołe / Olejowane / Zagruntowane / Ocynkowane ogniowo

Tolerancje wymiarowe zgodnie z normą AS/NZS 1163:

Charakterystyczny Tolerancja
Wymiary zewnętrzne ±1% (min. 0,5 mm)
Grubość ścianki (t) ±10%
Wklęsłość/Wypukłość Maks. 0,8% lub 0,5 mm
Kwadratowość boków 90° ±1°
Prostota 0,15% całkowitej długości
Twist 2 mm + 0,5 mm/m długości
Masa na jednostkę długości Nie mniej niż 0,96 x określona masa
Tolerancja długości frezu 0, +100 mm
Długość precyzyjna (<6m) 0, +5 mm
Długość precyzyjna (6-10m) 0, +15 mm

4. Dostępne wymiary i specyfikacje – rury stalowe ERW

NB

Rozmiar

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8 cali

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6,35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12 cali

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 cali

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 cali

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Uwaga: Dostępność grubości ścianek może się różnić w zależności od średnicy rury i możliwości produkcyjnych. Wymiary niestandardowe poza tym zakresem dostępne na życzenie.

5. Wspólne standardy rur stalowych ERW produkowane przez Womic Steel

Standard

Klasy regularne

Typowe zastosowanie

API 5L (Specyfikacja rur przewodowych)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Przesył ropy naftowej i gazu rurociągami lądowymi/morskimi
Rury przewodowe i konstrukcyjne ASTM    
ASTM A53 (Specyfikacja dla rur stalowych, czarnych i ocynkowanych ogniowo, spawanych i bezszwowych) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, powietrze, zastosowania konstrukcyjne
ASTM A135 (Specyfikacja dla rur stalowych spawanych elektrycznie) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, usługi rafineryjne
ASTM A252 (Specyfikacja dla pali stalowych spawanych i bezszwowych) GR.1, GR.2, GR.3 Pale fundamentowe, pale morskie, fundamenty mostowe
ASTM A500 (Specyfikacja dla zimnogiętych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B, GR.C Rury konstrukcyjne, ramy budynków, mosty
ASTM A501 (Specyfikacja dla gorącowalcowanych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B Ciężkie zastosowania konstrukcyjne, kolumny, kratownice
Kocioł i wymiennik ciepła ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specyfikacja dla rur kotłowych ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawanych elektrycznie oporowo) Ocena A, C, D Rury kotłowe, rury przegrzewaczy
ASTM A214 (Specyfikacja dla rur wymienników ciepła i skraplaczy ze stali węglowej spawanych elektrycznie metodą oporową) Wymienniki ciepła, skraplacze
ASTM A250 (Specyfikacja dla rur kotłowych i przegrzewaczy ze stali stopowej ferrytycznej spawanych elektrycznie oporowo) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Kocioł wysokotemperaturowy i przegrzewacz
ASTM A334 (Specyfikacja dla rur ze stali węglowej i stopowej bez szwu i spawanych do pracy w niskich temperaturach) GR.1, GR.3, GR.6 Praca w niskiej temperaturze, kriogeniczna
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych o określonych właściwościach w temperaturze pokojowej) P235TR1, P265TR1 Naczynia ciśnieniowe, walczaki kotłowe, rurociągi wysokociśnieniowe
EN 10217-2 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Podwyższona temperatura, rury kotłowe, wymienniki ciepła
EN 10219-1 (Kształty zamknięte ze stali spawanej, zimnogięte, do celów konstrukcyjnych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Zastosowania konstrukcyjne, budownictwo, mosty
EN 10210 (Kształty zamknięte konstrukcyjne wykończone na gorąco ze stali niestopowych i drobnoziarnistych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Profile zamknięte bezszwowe/spawane, formowane na gorąco, do celów konstrukcyjnych, budownictwa, mostów
EN 10025-2 (Wyroby walcowane na gorąco ze stali konstrukcyjnych – Stale konstrukcyjne niestopowe) S235JR, S275JR, S355JR, Ogólne konstrukcje stalowe, inżynieria lądowa
EN 10255 (Rury ze stali niestopowych nadające się do spawania i gwintowania) S195T, S235JRTH Woda, gaz, kanalizacja, systemy rur gwintowanych
EN 10305-2 (Rury stalowe do zastosowań precyzyjnych – Rury spawane ciągnione na zimno) E215, E235, E355 Zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne
BS 1387 (Specyfikacja rur stalowych i przewodów rurowych gwintowanych i kielichowanych) Klasa A, B, C Woda, gaz, para, rusztowania, rury gwintowane
DIN 2458 (Rury i kształtki stalowe ze szwem - Ogólne warunki techniczne dostawy) St37.0, St44.0, St52.0 Rury stalowe spawane, zastosowania konstrukcyjne
ISO i inne normy    
ISO 3183 (Przemysł naftowy i gazowniczy – Rury stalowe do systemów transportu rurociągowego) L245, L290, L360, L415 Rurociągi naftowe i gazowe (odpowiednik API 5L wg ISO)
ISO 65 (Rury stalowe do wody, gazu i ścieków – Rury gwintowane) Średni, ciężki Woda, gaz, ścieki, rury gwintowane
CSA G40.21 (Stal konstrukcyjna jakościowa - norma kanadyjska) 44 W, 50 W Zastosowania konstrukcyjne (Kanada)
AS 1163 (Konstrukcje stalowe zamknięte – norma australijska) C250, C350, C450 Profile konstrukcyjne zamknięte (Australia)
GOST 10706 (Rury stalowe spawane do rurociągów i konstrukcji - norma rosyjska) St20, St35, St45 Rurociągi, zastosowania konstrukcyjne (Rosja)

Stosowanie:Przesył ropy naftowej i gazu, woda i ścieki, projekty konstrukcyjne, rusztowania, fundamenty palowe, płyny wysokociśnieniowe, obróbka chemiczna, wytwarzanie energii, budownictwo, inżynieria morska, rury kotłowe, wymienniki ciepła, przegrzewacze, skraplacze, praca w niskich temperaturach, zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne, systemy rur gwintowanych

6. Proces produkcyjny – rury stalowe ERW/HFW

Kontrola surowców:Przychodzące kręgi stali są weryfikowane pod kątem składu chemicznego, właściwości mechanicznych i jakości powierzchni. Każdemu kręgowi przypisuje się unikalny numer wytopu, co zapewnia pełną identyfikowalność.

Rozwijanie i poziomowanie:Zwoje są rozwijane i wyrównywane w celu spłaszczenia taśmy i usunięcia zestawu zwojów, co zapewnia równomierną płaskość i spójne formowanie.

Frezowanie i przycinanie krawędzi:Obie krawędzie paska są frezowane z precyzyjną tolerancją szerokości (±0,5 mm), co pozwala na uzyskanie czystej, równoległej powierzchni, umożliwiającej wykonywanie wysokiej jakości spoin.

Formowanie na zimno:Wyrównany pas przechodzi przez rolki formujące, które stopniowo kształtują płaski pas w otwartą, cylindryczną powłokę rurową.

Spawanie prądami o wysokiej częstotliwości (HFW/ERW):Prąd o wysokiej częstotliwości (200–500 kHz) nagrzewa stykające się krawędzie do temperatury kucia (1350–1500°C). Rolki dociskowe dociskają rozgrzane krawędzie, tworząc spoinę kutą bez materiału wypełniającego.

Usuwanie spoin:Wypływki wewnętrzne i zewnętrzne usuwane są na gorąco za pomocą ostrzy węglikowych, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię z minimalnym wzmocnieniem spoiny.

Rozmiary:Spawana rura przechodzi przez rolki kalibrujące, aby uzyskać precyzyjną tolerancję średnicy zewnętrznej (±0,5% do ±1,0%). Dodatkowe rolki umożliwiają uzyskanie kształtów kwadratowych/prostokątnych, jeśli jest to wymagane.

Obróbka cieplna (opcjonalnie):Normalizowanie w temperaturze 890–930°C można stosować w celu zwiększenia ciągliwości lub odprężenia, uzyskując w ten sposób jednorodną mikrostrukturę ferrytyczno-perlityczną.

Cięcie na długość:Rury są cięte na określone długości za pomocą latających pił tnących z precyzyjną kontrolą (±3 mm).

Badania nieniszczące:

Badania ultradźwiękowe (UT):100% kontrola spoiny i korpusu rury pod kątem rozwarstwień, wtrąceń i braków wtopień.

Badanie prądów wirowych (ET):Ciągła kontrola jakości spoin on-line.

Badania hydrostatyczne:Każda rura została przetestowana zgodnie z 95% SMYS przez minimum 10 sekund.

Wykończenie końcowe:Końce proste, ścięte (30°-35° z otworem montażowym 1,6 mm) lub gwintowane zgodnie ze specyfikacją klienta.

Kontrola końcowa i znakowanie:Kontrola wizualna, weryfikacja wymiarów (średnica zewnętrzna, waga, długość, prostoliniowość) i trwałe znakowanie zgodnie z normą (gatunek, rozmiar, numer wytopu, producent).

12

7. Procedury kontroli jakości i testowania

Scena Metoda inspekcji Zamiar
Surowiec Analiza chemiczna (spektrometr OES) Zweryfikuj zgodność z limitami składu API 5L
Surowiec Badanie wytrzymałości na rozciąganie Sprawdź granicę plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie
W trakcie Kontrola wymiarowa (mikrometry, suwmiarki) Monitoruj OD i WT podczas formowania i kalibrowania
Strefa spawania Badania ultradźwiękowe (UT) – online Wykrywanie nieciągłości spoin, braków wtopień
Strefa spawania Badanie prądów wirowych (ET) – online Ciągły monitoring jakości spoiny
Strefa spawania Makrobadanie spoiny Sprawdź penetrację spoiny i geometrię spoiny
Gotowa rura Badanie hydrostatyczne (10 sek. przy 95% SMYS) Sprawdź integralność ciśnienia i szczelność
Gotowa rura Badania ultradźwiękowe (UT) – Off-Line (opcjonalnie) Pełna inspekcja laminarna nadwozia
Gotowa rura Inspekcja magnetyczno-proszkowa (MPI) Wykrywanie pęknięć powierzchniowych (spoiny i HAZ)
Gotowa rura Próba udarności Charpy'ego z karbem w kształcie litery V Sprawdź wytrzymałość w niskich temperaturach (PSL2)
Gotowa rura Badanie twardości (HRC / HV10) Sprawdź maksymalne limity twardości (usługa kwaśna)
Gotowa rura Test zginania z kontrolą (twarz i nasada) Sprawdź ciągliwość i solidność spoiny
Gotowa rura Test spłaszczania Sprawdź ciągliwość i solidność korpusu rury
Gotowa rura Kontrola wymiarowa i wizualna Sprawdź OD, WT, długość, prostoliniowość i jakość powierzchni
Gotowa rura Weryfikacja znakowania Zapewnij trwałe oznakowanie zgodnie z API 5L

Dodatkowe testy dla usługi PSL2/Sour:

● Test HIC (pęknięcia wywołane wodorem) zgodnie z normą NACE TM0284

● Test SSC (pękania naprężeniowego siarczków) zgodnie z metodą A NACE TM0177

● Badanie udarności CVN w temperaturze -10°C, -20°C lub -46°C

● Weryfikacja twardości (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 dla odporności na HIC)

Dokumentacja jakościowa:

● Certyfikat badania młyna zgodnie z normą EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2

● Raport z testu hydrostatycznego (rura po rurze)

● Raport z inspekcji UT/ET

Możliwość śledzenia od numeru wytopu do gotowej rury

8. Główne zastosowania rur stalowych ERW

Rury ERW są niezbędnymi elementami w transporcie ropy naftowej i gazu oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych:

Przesył ropy naftowej i gazu:Długodystansowe rurociągi lądowe i morskie do przesyłu ropy naftowej, gazu ziemnego i produktów rafinowanych.

Transport płynów pod wysokim ciśnieniem:Linie wtrysku wody, systemy utylizacji wody produkcyjnej oraz przesył płynów pod wysokim ciśnieniem na polach naftowych i w zakładach przetwórczych.

Projekty rurociągów lądowych:Linie zbiorcze, magistrale i rurociągi dystrybucyjne na polach naftowych i gazowych.

Systemy rurociągów morskich:Podmorskie rurociągi przepływowe, rury podnośne i rurociągi eksportowe dla platform morskich i podmorskich uzupełnień (z opcjami PSL2 i usług kwaśnych).

Środowiska usług kwaśnych:Rurociągi przesyłające mokry gaz kwaśny (zawierający H₂S) wymagające PSL2 wraz z dodatkowymi wymaganiami obejmującymi odporność na HIC i SSC zgodnie z normami NACE.

Transmisja wody:Rurociągi wodociągowe o dużej średnicy, systemy nawadniające oraz przesył wody surowej na potrzeby komunalne i przemysłowe.

Oczyszczanie ścieków i ścieków:Rurociągi odprowadzające ścieki, rurociągi oczyszczalni ścieków i systemy przetwarzania osadów.

Zastosowania konstrukcyjne w przemyśle:Stelaże rurowe, podpory, stężenia i elementy konstrukcyjne w rafineriach, zakładach petrochemicznych i obiektach przemysłowych.

Obiekty przetwórstwa ropy naftowej i gazu:Rurociągi przepływowe, kolektory, rozdzielacze i rury łączące w zakładach przetwórczych i stacjach sprężarek.

EPC i rurociągi zakładowe:Rurociągi procesowe i użytkowe w rafineriach, zakładach przetwórstwa gazu, kompleksach chemicznych i zakładach wytwarzania energii.

9. Opakowanie i wysyłka

Rury ERW są pakowane i wysyłane z najwyższą starannością, aby zapewnić ich ochronę podczas transportu. Poniżej znajduje się opis procesu pakowania i wysyłki:

Opakowanie:

Powłoka ochronna:Przed zapakowaniem rury mogą zostać pokryte cienką warstwą oleju antykorozyjnego lub lakieru ochronnego, aby zapobiec korozji i utlenianiu powierzchni podczas przechowywania i transportu. Dostępne jest również wykończenie w stanie surowym, gotowe do natychmiastowego pokrycia w miejscu przeznaczenia.

Pakietowanie:Rury o podobnych wymiarach i parametrach są starannie wiązane w wiązki sześciokątne lub prostokątne. Mocuje się je stalowymi taśmami (zwykle 3-5 taśm na wiązkę), aby zapobiec ich przemieszczaniu się w wiązce.

Zaślepki:Na obu końcach każdej rury umieszczane są plastikowe zaślepki (PE lub PP), które chronią ścięte końce, gładkie końce i połączenia gwintowane przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami, wnikaniem zanieczyszczeń i wilgocią.

Wyściółka i amortyzacja:W przypadku zamówień eksportowych o podwyższonej wartości, pomiędzy warstwami rur mogą być stosowane materiały wyściełające, takie jak pierścienie piankowe lub paski gumowe, zapobiegające ścieraniu i uszkodzeniom powłoki podczas transportu.

Skrzynie lub pojemniki drewniane:W przypadku rur cienkościennych, rur precyzyjnych lub zamówień na powłoki najwyższej jakości, rury mogą być pakowane w wytrzymałe drewniane skrzynie lub skrzynie ze sklejki, co zapewnia lepszą ochronę przed siłami zewnętrznymi i nieostrożnym obchodzeniem się.

Wysyłka:

Środek transportu:Rury wysyłane są kontenerowcami (20/40 stóp), masowcami lub koleją, w zależności od miejsca przeznaczenia, wolumenu i pilności. Transport lotniczy jest dostępny w przypadku próbek lub przesyłek priorytetowych.

Konteneryzacja:Małe i średnie zamówienia ładowane są do standardowych kontenerów transportowych, co chroni ładunek przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami zewnętrznymi w trakcie transportu.

Załadunek statku masowego:Duże zamówienia (zwykle powyżej 200 ton) ładowane bezpośrednio na masowce. Belki podnoszące i rozpórki zapobiegają uszkodzeniom; sztauerstwo i wiązania zabezpieczają ładunek przed ruchami morskimi.

Etykietowanie i dokumentacja:Każda paczka jest wyraźnie oznaczona klasą, standardem, wymiarami, numerem partii i instrukcjami dotyczącymi transportu. Pełna dokumentacja (faktura handlowa, lista pakowania, list przewozowy, świadectwo pochodzenia, certyfikaty badań hutniczych) przygotowana w celu sprawnej odprawy celnej.

Bezpieczne mocowanie:Paczki mocowane są za pomocą stalowych taśm, worków transportowych lub drewnianych usztywnień, aby zapobiec przesuwaniu się, toczeniu lub uszkodzeniu podczas transportu.

Śledzenie i ubezpieczenie:Numery śledzenia kontenerów umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym. Ubezpieczenie ładunku morskiego (All Risk lub z uśrednioną składką) dostępne na życzenie.

Podsumowując, Womic Steel dba o to, aby wszystkie rury ERW Steel były pakowane z wykorzystaniem wiodących w branży środków ochronnych i wysyłane niezawodnymi metodami transportu, aby dotarły do ​​miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Prawidłowe procedury pakowania i wysyłki są niezbędne dla zachowania integralności i jakości dostarczanych produktów.

13

10. Zalety i często zadawane pytania dotyczące Womic Steel

Dlaczego warto współpracować z Womic Steel?

Kompleksowa obsługa:Pełna oferta obejmuje rury API 5L ERW oraz pasujące do nich kształtki rurowe OEM (kolanka, trójniki, redukcje, kołnierze, zaślepki) w kompatybilnych gatunkach materiałów, w tym ze stali węglowej, stali stopowej i stali nierdzewnej.

Zgodność techniczna:Pełne certyfikaty badań młyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2) dołączane są do każdej dostawy i zawierają szczegółowy skład chemiczny, wyniki badań mechanicznych oraz raporty z badań nieniszczących.

Usługi o wartości dodanej:Usługi takie jak fazowanie końców (30°-35°), gwintowanie i łączenie, montaż zaślepek z tworzywa sztucznego oraz powłoki antykorozyjne (FBE, 3LPE, 3LPP, żywica epoksydowa, ocynkowanie) można wykonywać w naszej firmie lub za pośrednictwem wykwalifikowanych zakładów partnerskich.

Konkurencyjna logistyka:Strategiczne partnerstwo ze światowymi spedytorami gwarantuje zoptymalizowany załadunek kontenerów (maksymalizację ilości na kontener) oraz opłacalną wysyłkę na całym świecie przy zachowaniu niezawodnego czasu tranzytu.

Stan magazynowy i dostępność:Szeroki asortyment standardowych rozmiarów API 5L X52 (średnica zewnętrzna 2"–24", harmonogram 10–80) gwarantuje krótkie terminy realizacji i szybką reakcję na pilne potrzeby projektowe. Rozmiary niestandardowe produkowane są na zamówienie, a typowy czas realizacji wynosi 30–45 dni.

Możliwość świadczenia usług:Pełna zdolność do dostarczania rur PSL2 z badaniami HIC i SSC zgodnie z normami NACE dla zastosowań w gazach kwaśnych. Twardość kontrolowana do ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Wybierz Womic Steel Group jako niezawodnego partnera w zakresie wysokiej jakości rur stalowych API 5L X52 ERW i niezrównanej jakości dostaw. Zapraszamy do kontaktu!

Strona internetowa: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Wiktor: +86-15575100681

Jacek: +86-18390957568

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Co oznacza C250 w normie AS/NZS 1163?

A: „C” oznacza formowanie na zimno, a „250” oznacza minimalną granicę plastyczności 250 MPa. Jest to podstawowy gatunek stali konstrukcyjnej w serii AS/NZS 1163.

P: Jaka jest różnica między C250 i C250L0?

A: C250 nie wymaga obowiązkowego badania udarności i nadaje się do ogólnego stosowania w budownictwie w klimacie umiarkowanym. C250L0 wymaga badania udarności Charpy'ego w temperaturze 0°C (średnio 27J), co czyni go odpowiednim do zastosowań w zimnym klimacie.

P: Jakie kształty są dostępne dla normy AS/NZS 1163 C250?

A: Okrągłe (okrągłe profile zamknięte – CHS), kwadratowe (kwadratowe profile zamknięte – SHS) i prostokątne (prostokątne profile zamknięte – RHS). Wszystkie trzy kształty są dostępne w gatunku C250.

P: Czy C250 nadaje się do zastosowań konstrukcyjnych?

O: Tak. Stop C250 nadaje się do lekkich zastosowań konstrukcyjnych, w tym ram budynków, poręczy, ogrodzeń, rusztowań i ogólnej produkcji, w których wystarczająca jest granica plastyczności wynosząca 250 MPa.

P: Czy materiał C250 można spawać?

Odp.: Tak. Doskonała spawalność dzięki niskiemu ekwiwalentowi węgla (maks. CE 0,35%). Nie wymaga podgrzewania wstępnego w przypadku typowych grubości ścianek. Należy stosować materiały eksploatacyjne ER70S-6 (MIG) lub E6013/E7018 (SMAW).

P: Jaka jest maksymalna długość dostępna dla rur C250?

A: Długości standardowe: 6 m i 12 m. Długości niestandardowe do 18 m dla profili okrągłych poniżej 168 mm. Profile kwadratowe i prostokątne zazwyczaj ograniczone do 12 m.

P: Jakie wykończenia powierzchni są dostępne?

A: Surowe (po spawaniu, ze zgorzeliną walcowniczą), olejowane (lekka powłoka antykorozyjna), zagruntowane (grunt warsztatowy), ocynkowane ogniowo (powłoka cynkowa). Do zastosowań zewnętrznych zaleca się ocynkowanie.

P: Czy możecie zapewnić niezależną inspekcję rur AS/NZS 1163 C250?

O: Tak. Dostępne są inspekcje SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR. Certyfikaty 3.2 są dostępne na życzenie.

P: Jaki jest typowy czas realizacji zamówienia na rury AS/NZS 1163 C250 ERW?

A: Rozmiary standardowe: 15–20 dni. Rozmiary niestandardowe: 25–35 dni. Cynkowanie wydłuża czas realizacji o 10–15 dni. C250 to zazwyczaj najłatwiej dostępny gatunek.

P: Jaką dokumentację dostarczacie Państwo w przypadku przesyłek rur C250?

A: Certyfikat badania walcowniczego (EN 10204 typ 3.1 lub 3.2), raport z badania wytrzymałości na rozciąganie, raport wymiarowy, lista pakowania, faktura, list przewozowy.

P: Jaka jest różnica pomiędzy rurami konstrukcyjnymi formowanymi na zimno (AS/NZS 1163) a rurami wykończonymi na gorąco?

A: AS/NZS 1163 jest formowany na zimno (proces ERW) z węższymi tolerancjami wymiarowymi, lepszym wykończeniem powierzchni i niższymi kosztami. Nie stosuje się późniejszej obróbki cieplnej. Jest to standard dla większości zastosowań konstrukcyjnych w Australii i Nowej Zelandii.