Rura stalowa API 5L X52 ERW: Rura przewodowa o wysokiej wytrzymałości do przesyłu ropy naftowej i gazu

Krótki opis:

Firma Womic Steel dostarcza wysokiej jakości rury stalowe API 5L X52 ERW do rurociągów przesyłowych ropy naftowej i gazu. Rury przewodowe X52 są szeroko stosowane w projektach rurociągów lądowych i morskich, do transportu płynów pod wysokim ciśnieniem oraz w środowiskach o kwaśnym środowisku. Średnica zewnętrzna od 60,3 mm do 610 mm (od 2 do 24 cali), grubość ścianki od 4,0 mm do 19,1 mm (Schedule 10 do Schedule 80), długość do 18 m. Dostępne są certyfikaty hutnicze, testy hydrostatyczne, inspekcje UT/ET, fazowane końce, zaślepki plastikowe oraz powłoka 3PE/FBE. Konkurencyjna cena i szybka dostawa.

Rozmiar rury stalowej ERW:Średnica zewnętrzna: 60,3 mm – 610 mm (2″ – 24″), grubość ścianki: 4,0 mm – 19,1 mm (Sch10 – Sch80), długość: 6 m, 12 m lub w razie potrzeby

Standardy i gatunki rur stalowych ERW:API 5L PSL1/PSL2 gatunek X52 (L360); Dostępne również GR.B, X42, X46, X56, X60, X65, X70

Zastosowanie rur stalowych ERW:Rurociągi do przesyłu ropy naftowej i gazu, transport płynów pod wysokim ciśnieniem, projekty rurociągów lądowych i morskich, kwaśne środowisko, zastosowania w konstrukcjach przemysłowych, uzdatnianie wody i ścieków, przetwórstwo chemiczne

Stal WomicOferujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny rur stalowych API 5L X52 ERW, kształtek rurowych, rur i kształtek ze stali nierdzewnej. Certyfikat hutniczy, test hydrostatyczny, inspekcja UT/ET, fazowane końce, zaślepki plastikowe, powłoka 3PE/FBE. Szybka dostawa i najlepszy serwis.


Szczegóły produktu

Tagi produktów

1. Womic Steel: Możliwości produkcyjne i wytrzymałość firmy Rura stalowa API 5L X52 ERW

Grupa Womic Steel to wiodący producent i globalny eksporter z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji rur ze stali węglowej, stopowej i nierdzewnej. Nasz najnowocześniejszy zakład produkcji rur ERW oferuje kompleksowe możliwości produkcyjne przekraczające 15 000 ton rur stalowych zgrzewanych elektrycznie oporowo miesięcznie.

Zakres wielkości produkcji rur ERW X52:Średnica zewnętrzna od 60,3 mm do 610 mm (od 2 do 24 cali) i grubość ścianki od 4,0 mm do 19,1 mm (od Załącznika 10 do Załącznika 80). Pojedyncze odcinki losowe o długości 6 m, podwójne odcinki losowe o długości 12 m lub odcinki niestandardowe według potrzeb.

Certyfikaty jakości i zgodność z przepisami:

Certyfikat ISO 9001:2015:System zarządzania jakością zapewniający spójną jakość produktów we wszystkich operacjach.

Licencja Monogramu API 5L:Posiadanie uprawnień do produkcji rur przewodowych API 5L, co stanowi dowód dbałości o najwyższe standardy branżowe w zakresie rurociągów do przesyłu ropy naftowej i gazu.

Oznakowanie CE (PED 2014/68/UE):Zgodność z Europejską Dyrektywą o Urządzeniach Ciśnieniowych (Dyrektywa 94/46/WE) dla sprawnej odprawy celnej w EOG. Dostarczono deklarację właściwości użytkowych (DoP) dla odpowiedników EN.

EN 10204 3.2 Certyfikacja:Certyfikat kontroli 3.2 zatwierdzony przez TÜV, LR, BV lub SGS dla projektów o znaczeniu krytycznym, wymagających pełnej identyfikowalności.

Zatwierdzenia kontroli stron trzecich (TPI):Produkty i procesy zatwierdzone przez SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL i TÜV dla projektów offshore regulowanych przez towarzystwa klasyfikacyjne.

Dodatkowe certyfikaty:ISO 14001, ISO 45001, NORSOK M-650, NACE MR0175 / ISO 15156 dla zastosowań w środowisku kwaśnym.

Zatwierdzenia specyficzne dla klienta:Regularne audyty fabryk dla dużych wykonawców EPC, przedsiębiorstw NOC i globalnych firm energetycznych.

Globalne uznanie:Womic Steel to zaufany dostawca dla firm energetycznych z listy Fortune 500 i globalnych wykonawców EPC, obsługujący ponad 80 krajów w Azji Południowo-Wschodniej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i obu Amerykach.

2. Rura stalowa API 5L X52 ERW: skład materiału i właściwości użytkowe

API 5L X52 (oznaczana również jako L360 zgodnie z normą ISO 3183) to gatunek stali o wysokiej wytrzymałości przeznaczony do rur przewodowych, specjalnie zaprojektowany do rurociągów przesyłowych ropy naftowej i gazu. Symbol „X” oznaczający „X42, X52, X65” wskazuje minimalną granicę plastyczności w kilofuntach na cal kwadratowy (KSI). Zatem X52 ma minimalną granicę plastyczności 52 000 psi (około 360 MPa). Oznaczenie „L360” zgodnie z normą ISO oznacza ten sam materiał o granicy plastyczności 360 MPa.

W porównaniu z niższymi gatunkami, takimi jak GR.B (wydajność 35 000 psi) i X42 (wydajność 42 000 psi), X52 oferuje wyższą wytrzymałość przy zachowaniu doskonałej spawalności i udarności. Ta równowaga sprawia, że ​​X52 jest najczęściej stosowanym gatunkiem do średniociśnieniowych projektów rurociągów lądowych i morskich na całym świecie. X52 zapewnia optymalną wydajność dla rurociągów pracujących pod ciśnieniem do 1500 psi, w zależności od grubości ścianki i konfiguracji średnicy.

Rura stalowa API 5L X52 ERW Skład chemiczny (analiza kadziowa, % masy):

Element C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Nb V Ti Al
PSL1 Max % 0,28 1,40 0,030 0,030 0,05 0,10 0,04
PSL2 Max % 0,24 0,45 1,40 0,025 0,015 0,30 0,15 0,30 0,50 0,10 0,10 0,04 0,060

*Uwaga: Wymagania PSL2 są znacznie bardziej rygorystyczne i obejmują niższe limity zawartości węgla, fosforu i siarki. Dodatek mikroelementów stopowych (niobu, wanadu, tytanu) poprawia strukturę ziarna oraz poprawia wytrzymałość i udarność w niskich temperaturach. PSL2 wymaga również kontrolowanych wartości ekwiwalentu węgla (CE): CE(IIW) ≤ 0,43% dla rur bez szwu i ≤ 0,43% dla rur spawanych o grubości ścianki ≤ 19 mm.*

Rura stalowa API 5L X52 ERW Właściwości mechaniczne (temperatura pokojowa):

Nieruchomość Wymagania PSL1 Wymagania PSL2
Granica plastyczności (ReH / Rt0,5) 360–530 MPa (52 000–77 000 psi) 360–530 MPa (52 000–77 000 psi)
Wytrzymałość na rozciąganie (Rm) ≥ 66 000 psi (≥ 460 MPa) ≥ 66 000 psi (≥ 460 MPa)
Współczynnik (granica plastyczności/wytrzymałość na rozciąganie) Brak konkretnego limitu ≤ 0,93
Wydłużenie (A min) Obliczone według wzoru Obliczone według wzoru
Twardość (HRC / HV) Brak wymagań ≤ 27 HRC / ≤ 250 HV10

*Uwaga: PSL2 nakłada dodatkowe wymagania, w tym maksymalny współczynnik plastyczności do rozciągania 0,93, maksymalne limity twardości dla zastosowań w środowisku kwaśnym oraz podwyższone wartości udarności Charpy'ego V-Notch. W przypadku PSL2 minimalna energia uderzenia wynosi 40 J (średnio) i 30 J (indywidualnie) w temperaturze 0°C dla korpusu rury, spoiny i strefy wpływu ciepła.*

Rura stalowa API 5L X52 ERW Właściwości udarnościowe w niskiej temperaturze (Charpy V-Notch) - PSL2:

Lokalizacja testu Temperatura Średnia energia (min) Energia indywidualna (min)
Korpus rury (podłużny) 0°C 40 dżuli 30 dżuli
Metal spoiny (poprzeczny) 0°C 40 dżuli 30 dżuli
Strefa wpływu ciepła (HAZ) 0°C 40 dżuli 30 dżuli
Opcja kwaśnej obsługi -10°C lub niżej Jak określono Jak określono

*Uwaga: W przypadku zastosowań w środowisku kwaśnym (odporność na HIC/SSC) wymagane jest przeprowadzenie badania udarności w niższych temperaturach (-10°C, -20°C lub -46°C) oraz zastosowanie dodatkowych ograniczeń twardości (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10) zgodnie z załącznikiem H normy API 5L.*

Rura stalowa API 5L X52 ERW Limity ekwiwalentu węgla (PSL2):

Grubość ścianki CE (IIW) Maksymalny Maksymalny CET
t ≤ 19 mm (0,748 cala) 0,43% 0,25%
19 mm < t ≤ 40 mm (1,575") 0,43% 0,25%
t > 40 mm Za zgodą Za zgodą

Uwaga: Niski ekwiwalent węgla zapewnia doskonałą spawalność w warunkach terenowych bez konieczności podgrzewania wstępnego w przypadku większości grubości ścianek, co zmniejsza koszty i czas instalacji.

3. Zakres wymiarów rur stalowych API 5L X52 ERW i zgodność z normami

Firma Womic Steel dostarcza rury API 5L X52 ERW w szerokim spektrum wymiarowym, w pełni zgodne z normami API 5L 46. edycja i ISO 3183.

Przedmiot Specyfikacja
Standard API 5L 46. edycja / ISO 3183
Poziom specyfikacji produktu PSL1 (Standardowy) / PSL2 (Rozszerzony)
Stopień X52 (L360)
Proces produkcyjny Zgrzewanie oporowe (ERW) / Zgrzewanie wysoką częstotliwością (HFW)
Zakres średnicy zewnętrznej 60,3 mm – 610 mm (2 cale – 24 cale)
Zakres grubości ścianki 4,0 mm – 19,1 mm (załącznik 10 – załącznik 80)
Długość 6 m (SR), 12 m (DR) lub długości niestandardowe do 18 m
Wykończenie końcowe Koniec prosty (PE) / Koniec ścięty (BE) / Gwintowany i łączony (T&C)
Wykończenie powierzchni Gołe / Olejowane / Powlekane na czarno / 3PE / FBE / Ocynkowane

4. Dostępne wymiary i specyfikacje – rury stalowe ERW

NB

Rozmiar

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3,38

1,65

2,77

   

3,38

 

4,55

4,55

     

6,35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6,35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3”

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13,49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3,40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3,40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8 cali

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6,35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3,40

4.19

 

6,35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21,44

25,40

28,58

25,40

300

12 cali

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6,35

10.31

14.27

12,70

17,48

21,44

25,40

28,58

33.32

25,40

350

14”

355,60

9,53

3,96

4,78

6,35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 cali

406,40

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

12,70

16,66

12,70

21,44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9,53

4.19

4,78

6,35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 cali

508,00

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9,53

4,78

5,54

6,35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9,53

5,54

6,35

6,35

9,53

17,48

24,61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Uwaga: Dostępność grubości ścianek może się różnić w zależności od średnicy rury i możliwości produkcyjnych. Wymiary niestandardowe poza tym zakresem dostępne na życzenie.

5. Wspólne standardy rur stalowych ERW produkowane przez Womic Steel

Standard

Klasy regularne

Typowe zastosowanie

API 5L (Specyfikacja rur przewodowych)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Przesył ropy naftowej i gazu rurociągami lądowymi/morskimi
Rury przewodowe i konstrukcyjne ASTM    
ASTM A53 (Specyfikacja dla rur stalowych, czarnych i ocynkowanych ogniowo, spawanych i bezszwowych) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, powietrze, zastosowania konstrukcyjne
ASTM A135 (Specyfikacja dla rur stalowych spawanych elektrycznie) GR.A, GR.B Woda, gaz, para, usługi rafineryjne
ASTM A252 (Specyfikacja dla pali stalowych spawanych i bezszwowych) GR.1, GR.2, GR.3 Pale fundamentowe, pale morskie, fundamenty mostowe
ASTM A500 (Specyfikacja dla zimnogiętych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B, GR.C Rury konstrukcyjne, ramy budynków, mosty
ASTM A501 (Specyfikacja dla gorącowalcowanych, spawanych i bezszwowych rur konstrukcyjnych ze stali węglowej) GR.A, GR.B Ciężkie zastosowania konstrukcyjne, kolumny, kratownice
Kocioł i wymiennik ciepła ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specyfikacja dla rur kotłowych ze stali węglowej i stali węglowo-manganowej spawanych elektrycznie oporowo) Ocena A, C, D Rury kotłowe, rury przegrzewaczy
ASTM A214 (Specyfikacja dla rur wymienników ciepła i skraplaczy ze stali węglowej spawanych elektrycznie metodą oporową) Wymienniki ciepła, skraplacze
ASTM A250 (Specyfikacja dla rur kotłowych i przegrzewaczy ze stali stopowej ferrytycznej spawanych elektrycznie oporowo) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Kocioł wysokotemperaturowy i przegrzewacz
ASTM A334 (Specyfikacja dla rur ze stali węglowej i stopowej bez szwu i spawanych do pracy w niskich temperaturach) GR.1, GR.3, GR.6 Praca w niskiej temperaturze, kriogeniczna
Normy EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych o określonych właściwościach w temperaturze pokojowej) P235TR1, P265TR1 Naczynia ciśnieniowe, walczaki kotłowe, rurociągi wysokociśnieniowe
EN 10217-2 (Rury stalowe ze szwem do zastosowań ciśnieniowych – Rury ze stali niestopowych i stopowych o określonych właściwościach w podwyższonej temperaturze) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Podwyższona temperatura, rury kotłowe, wymienniki ciepła
EN 10219-1 (Kształty zamknięte ze stali spawanej, zimnogięte, do celów konstrukcyjnych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Zastosowania konstrukcyjne, budownictwo, mosty
EN 10210 (Kształty zamknięte konstrukcyjne wykończone na gorąco ze stali niestopowych i drobnoziarnistych) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Profile zamknięte bezszwowe/spawane, formowane na gorąco, do celów konstrukcyjnych, budownictwa, mostów
EN 10025-2 (Wyroby walcowane na gorąco ze stali konstrukcyjnych – Stale konstrukcyjne niestopowe) S235JR, S275JR, S355JR, Ogólne konstrukcje stalowe, inżynieria lądowa
EN 10255 (Rury ze stali niestopowych nadające się do spawania i gwintowania) S195T, S235JRTH Woda, gaz, kanalizacja, systemy rur gwintowanych
EN 10305-2 (Rury stalowe do zastosowań precyzyjnych – Rury spawane ciągnione na zimno) E215, E235, E355 Zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne
BS 1387 (Specyfikacja rur stalowych i przewodów rurowych gwintowanych i kielichowanych) Klasa A, B, C Woda, gaz, para, rusztowania, rury gwintowane
DIN 2458 (Rury i kształtki stalowe ze szwem - Ogólne warunki techniczne dostawy) St37.0, St44.0, St52.0 Rury stalowe spawane, zastosowania konstrukcyjne
ISO i inne normy    
ISO 3183 (Przemysł naftowy i gazowniczy – Rury stalowe do systemów transportu rurociągowego) L245, L290, L360, L415 Rurociągi naftowe i gazowe (odpowiednik API 5L wg ISO)
ISO 65 (Rury stalowe do wody, gazu i ścieków – Rury gwintowane) Średni, ciężki Woda, gaz, ścieki, rury gwintowane
CSA G40.21 (Stal konstrukcyjna jakościowa - norma kanadyjska) 44 W, 50 W Zastosowania konstrukcyjne (Kanada)
AS 1163 (Konstrukcje stalowe zamknięte – norma australijska) C250, C350, C450 Profile konstrukcyjne zamknięte (Australia)
GOST 10706 (Rury stalowe spawane do rurociągów i konstrukcji - norma rosyjska) St20, St35, St45 Rurociągi, zastosowania konstrukcyjne (Rosja)

Stosowanie:Przesył ropy naftowej i gazu, woda i ścieki, projekty konstrukcyjne, rusztowania, fundamenty palowe, płyny wysokociśnieniowe, obróbka chemiczna, wytwarzanie energii, budownictwo, inżynieria morska, rury kotłowe, wymienniki ciepła, przegrzewacze, skraplacze, praca w niskich temperaturach, zastosowania precyzyjne, siłowniki hydrauliczne, systemy rur gwintowanych

6. Proces produkcyjny – rury stalowe ERW/HFW

Kontrola surowców:Przychodzące kręgi stali są weryfikowane pod kątem składu chemicznego, właściwości mechanicznych i jakości powierzchni. Każdemu kręgowi przypisuje się unikalny numer wytopu, co zapewnia pełną identyfikowalność.

Rozwijanie i poziomowanie:Zwoje są rozwijane i wyrównywane w celu spłaszczenia taśmy i usunięcia zestawu zwojów, co zapewnia równomierną płaskość i spójne formowanie.

Frezowanie i przycinanie krawędzi:Obie krawędzie paska są frezowane z precyzyjną tolerancją szerokości (±0,5 mm), co pozwala na uzyskanie czystej, równoległej powierzchni, umożliwiającej wykonywanie wysokiej jakości spoin.

Formowanie na zimno:Wyrównany pas przechodzi przez rolki formujące, które stopniowo kształtują płaski pas w otwartą, cylindryczną powłokę rurową.

Spawanie prądami o wysokiej częstotliwości (HFW/ERW):Prąd o wysokiej częstotliwości (200–500 kHz) nagrzewa stykające się krawędzie do temperatury kucia (1350–1500°C). Rolki dociskowe dociskają rozgrzane krawędzie, tworząc spoinę kutą bez materiału wypełniającego.

Usuwanie spoin:Wypływki wewnętrzne i zewnętrzne usuwane są na gorąco za pomocą ostrzy węglikowych, co pozwala uzyskać gładką powierzchnię z minimalnym wzmocnieniem spoiny.

Rozmiary:Spawana rura przechodzi przez rolki kalibrujące, aby uzyskać precyzyjną tolerancję średnicy zewnętrznej (±0,5% do ±1,0%). Dodatkowe rolki umożliwiają uzyskanie kształtów kwadratowych/prostokątnych, jeśli jest to wymagane.

Obróbka cieplna (opcjonalnie):Normalizowanie w temperaturze 890–930°C można stosować w celu zwiększenia ciągliwości lub odprężenia, uzyskując w ten sposób jednorodną mikrostrukturę ferrytyczno-perlityczną.

Cięcie na długość:Rury są cięte na określone długości za pomocą latających pił tnących z precyzyjną kontrolą (±3 mm).

Badania nieniszczące:

Badania ultradźwiękowe (UT):100% kontrola spoiny i korpusu rury pod kątem rozwarstwień, wtrąceń i braków wtopień.

● Badanie prądami wirowymi (ET):Ciągła kontrola jakości spoin on-line.

● Badania hydrostatyczne:Każda rura została przetestowana zgodnie z 95% SMYS przez minimum 10 sekund.

Wykończenie końcowe:Końce proste, ścięte (30°-35° z otworem montażowym 1,6 mm) lub gwintowane zgodnie ze specyfikacją klienta.

Kontrola końcowa i znakowanie:Kontrola wizualna, weryfikacja wymiarów (średnica zewnętrzna, waga, długość, prostoliniowość) i trwałe znakowanie zgodnie z normą (gatunek, rozmiar, numer wytopu, producent).

12

7. Procedury kontroli jakości i testowania

Scena Metoda inspekcji Zamiar
Surowiec Analiza chemiczna (spektrometr OES) Zweryfikuj zgodność z limitami składu API 5L
Surowiec Badanie wytrzymałości na rozciąganie Sprawdź granicę plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie
W trakcie Kontrola wymiarowa (mikrometry, suwmiarki) Monitoruj OD i WT podczas formowania i kalibrowania
Strefa spawania Badania ultradźwiękowe (UT) – online Wykrywanie nieciągłości spoin, braków wtopień
Strefa spawania Badanie prądów wirowych (ET) – online Ciągły monitoring jakości spoiny
Strefa spawania Makrobadanie spoiny Sprawdź penetrację spoiny i geometrię spoiny
Gotowa rura Badanie hydrostatyczne (10 sek. przy 95% SMYS) Sprawdź integralność ciśnienia i szczelność
Gotowa rura Badania ultradźwiękowe (UT) – Off-Line (opcjonalnie) Pełna inspekcja laminarna nadwozia
Gotowa rura Inspekcja magnetyczno-proszkowa (MPI) Wykrywanie pęknięć powierzchniowych (spoiny i HAZ)
Gotowa rura Próba udarności Charpy'ego z karbem w kształcie litery V Sprawdź wytrzymałość w niskich temperaturach (PSL2)
Gotowa rura Badanie twardości (HRC / HV10) Sprawdź maksymalne limity twardości (usługa kwaśna)
Gotowa rura Test zginania z kontrolą (twarz i nasada) Sprawdź ciągliwość i solidność spoiny
Gotowa rura Test spłaszczania Sprawdź ciągliwość i solidność korpusu rury
Gotowa rura Kontrola wymiarowa i wizualna Sprawdź OD, WT, długość, prostoliniowość i jakość powierzchni
Gotowa rura Weryfikacja znakowania Zapewnij trwałe oznakowanie zgodnie z API 5L

Dodatkowe testy dla usługi PSL2/Sour:

● Test HIC (pęknięcia wywołane wodorem) zgodnie z normą NACE TM0284

● Test SSC (pękania naprężeniowego siarczków) zgodnie z metodą A NACE TM0177

● Badanie udarności CVN w temperaturze -10°C, -20°C lub -46°C

● Weryfikacja twardości (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 dla odporności na HIC)

Dokumentacja jakościowa:

● Certyfikat badania młyna zgodnie z normą EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2

● Raport z testu hydrostatycznego (rura po rurze)

● Raport z inspekcji UT/ET

Możliwość śledzenia od numeru wytopu do gotowej rury

8. Główne zastosowania rur stalowych ERW

Rury ERW są niezbędnymi elementami w transporcie ropy naftowej i gazu oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych:

Przesył ropy naftowej i gazu:Długodystansowe rurociągi lądowe i morskie do przesyłu ropy naftowej, gazu ziemnego i produktów rafinowanych.

Transport płynów pod wysokim ciśnieniem:Linie wtrysku wody, systemy utylizacji wody produkcyjnej oraz przesył płynów pod wysokim ciśnieniem na polach naftowych i w zakładach przetwórczych.

Projekty rurociągów lądowych:Linie zbiorcze, magistrale i rurociągi dystrybucyjne na polach naftowych i gazowych.

Systemy rurociągów morskich:Podmorskie rurociągi przepływowe, rury podnośne i rurociągi eksportowe dla platform morskich i podmorskich uzupełnień (z opcjami PSL2 i usług kwaśnych).

Środowiska usług kwaśnych:Rurociągi przesyłające mokry gaz kwaśny (zawierający H₂S) wymagające PSL2 wraz z dodatkowymi wymaganiami obejmującymi odporność na HIC i SSC zgodnie z normami NACE.

Transmisja wody:Rurociągi wodociągowe o dużej średnicy, systemy nawadniające oraz przesył wody surowej na potrzeby komunalne i przemysłowe.

Oczyszczanie ścieków i ścieków:Rurociągi odprowadzające ścieki, rurociągi oczyszczalni ścieków i systemy przetwarzania osadów.

Zastosowania konstrukcyjne w przemyśle:Stelaże rurowe, podpory, stężenia i elementy konstrukcyjne w rafineriach, zakładach petrochemicznych i obiektach przemysłowych.

Obiekty przetwórstwa ropy naftowej i gazu:Rurociągi przepływowe, kolektory, rozdzielacze i rury łączące w zakładach przetwórczych i stacjach sprężarek.

EPC i rurociągi zakładowe:Rurociągi procesowe i użytkowe w rafineriach, zakładach przetwórstwa gazu, kompleksach chemicznych i zakładach wytwarzania energii.

9. Opakowanie i wysyłka

Rury ERW są pakowane i wysyłane z najwyższą starannością, aby zapewnić ich ochronę podczas transportu. Poniżej znajduje się opis procesu pakowania i wysyłki:

Opakowanie:

Powłoka ochronna:Przed zapakowaniem rury mogą zostać pokryte cienką warstwą oleju antykorozyjnego lub lakieru ochronnego, aby zapobiec korozji i utlenianiu powierzchni podczas przechowywania i transportu. Dostępne jest również wykończenie w stanie surowym, gotowe do natychmiastowego pokrycia w miejscu przeznaczenia.

Pakietowanie:Rury o podobnych wymiarach i parametrach są starannie wiązane w wiązki sześciokątne lub prostokątne. Mocuje się je stalowymi taśmami (zwykle 3-5 taśm na wiązkę), aby zapobiec ich przemieszczaniu się w wiązce.

Zaślepki:Na obu końcach każdej rury umieszczane są plastikowe zaślepki (PE lub PP), które chronią ścięte końce, gładkie końce i połączenia gwintowane przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami, wnikaniem zanieczyszczeń i wilgocią.

Wyściółka i amortyzacja:W przypadku zamówień eksportowych o podwyższonej wartości, pomiędzy warstwami rur mogą być stosowane materiały wyściełające, takie jak pierścienie piankowe lub paski gumowe, zapobiegające ścieraniu i uszkodzeniom powłoki podczas transportu.

Skrzynie lub pojemniki drewniane:W przypadku rur cienkościennych, rur precyzyjnych lub zamówień na powłoki najwyższej jakości, rury mogą być pakowane w wytrzymałe drewniane skrzynie lub skrzynie ze sklejki, co zapewnia lepszą ochronę przed siłami zewnętrznymi i nieostrożnym obchodzeniem się.

Wysyłka:

Środek transportu:Rury wysyłane są kontenerowcami (20/40 stóp), masowcami lub koleją, w zależności od miejsca przeznaczenia, wolumenu i pilności. Transport lotniczy jest dostępny w przypadku próbek lub przesyłek priorytetowych.

Konteneryzacja:Małe i średnie zamówienia ładowane są do standardowych kontenerów transportowych, co chroni ładunek przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami zewnętrznymi w trakcie transportu.

Załadunek statku masowego:Duże zamówienia (zwykle powyżej 200 ton) ładowane bezpośrednio na masowce. Belki podnoszące i rozpórki zapobiegają uszkodzeniom; sztauerstwo i wiązania zabezpieczają ładunek przed ruchami morskimi.

Etykietowanie i dokumentacja:Każda paczka jest wyraźnie oznaczona klasą, standardem, wymiarami, numerem partii i instrukcjami dotyczącymi transportu. Pełna dokumentacja (faktura handlowa, lista pakowania, list przewozowy, świadectwo pochodzenia, certyfikaty badań hutniczych) przygotowana w celu sprawnej odprawy celnej.

Bezpieczne mocowanie:Paczki mocowane są za pomocą stalowych taśm, worków transportowych lub drewnianych usztywnień, aby zapobiec przesuwaniu się, toczeniu lub uszkodzeniu podczas transportu.

Śledzenie i ubezpieczenie:Numery śledzenia kontenerów umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym. Ubezpieczenie ładunku morskiego (All Risk lub z uśrednioną składką) dostępne na życzenie.

Podsumowując, Womic Steel dba o to, aby wszystkie rury ERW Steel były pakowane z wykorzystaniem wiodących w branży środków ochronnych i wysyłane niezawodnymi metodami transportu, aby dotarły do ​​miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Prawidłowe procedury pakowania i wysyłki są niezbędne dla zachowania integralności i jakości dostarczanych produktów.

13

10. Zalety i często zadawane pytania dotyczące Womic Steel

Dlaczego warto współpracować z Womic Steel?

Kompleksowa obsługa:Pełna oferta obejmuje rury API 5L ERW oraz pasujące do nich kształtki rurowe OEM (kolanka, trójniki, redukcje, kołnierze, zaślepki) w kompatybilnych gatunkach materiałów, w tym ze stali węglowej, stali stopowej i stali nierdzewnej.

Zgodność techniczna:Pełne certyfikaty badań młyna (EN 10204 typ 2.2, 3.1 lub 3.2) dołączane są do każdej dostawy i zawierają szczegółowy skład chemiczny, wyniki badań mechanicznych oraz raporty z badań nieniszczących.

Usługi o wartości dodanej:Usługi takie jak fazowanie końców (30°-35°), gwintowanie i łączenie, montaż zaślepek z tworzywa sztucznego oraz powłoki antykorozyjne (FBE, 3LPE, 3LPP, żywica epoksydowa, ocynkowanie) można wykonywać w naszej firmie lub za pośrednictwem wykwalifikowanych zakładów partnerskich.

Konkurencyjna logistyka:Strategiczne partnerstwo ze światowymi spedytorami gwarantuje zoptymalizowany załadunek kontenerów (maksymalizację ilości na kontener) oraz opłacalną wysyłkę na całym świecie przy zachowaniu niezawodnego czasu tranzytu.

Stan magazynowy i dostępność:Szeroki asortyment standardowych rozmiarów API 5L X52 (średnica zewnętrzna 2"–24", harmonogram 10–80) gwarantuje krótkie terminy realizacji i szybką reakcję na pilne potrzeby projektowe. Rozmiary niestandardowe produkowane są na zamówienie, a typowy czas realizacji wynosi 30–45 dni.

Możliwość świadczenia usług:Pełna zdolność do dostarczania rur PSL2 z badaniami HIC i SSC zgodnie z normami NACE dla zastosowań w gazach kwaśnych. Twardość kontrolowana do ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Wybierz Womic Steel Group jako niezawodnego partnera w zakresie wysokiej jakości rur stalowych API 5L X52 ERW i niezrównanej jakości dostaw. Zapraszamy do kontaktu!

Strona internetowa: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat:

Wiktor: +86-15575100681

Jacek: +86-18390957568

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Jaka jest różnica pomiędzy normami API 5L PSL1 i PSL2 dla rur X52?

A: PSL1 (Poziom Specyfikacji Produktu 1) to standardowy poziom jakości z podstawowymi wymaganiami chemicznymi i mechanicznymi. PSL2 (Poziom Specyfikacji Produktu 2) nakłada bardziej rygorystyczne limity na węgiel, fosfor i siarkę, wymaga maksymalnego współczynnika plastyczności do rozciągania 0,93, obowiązkowej próby udarności Charpy'ego oraz zaawansowanych badań nieniszczących. PSL2 jest wymagany w zastosowaniach w środowisku kwaśnym, na morzu i w rurociągach o krytycznym znaczeniu. W przypadku stali X52, PSL2 wymaga również niższego równoważnika węgla (CE ≤ 0,43%) dla lepszej spawalności.

P: Czy rury API 5L X52 można stosować w zastosowaniach konstrukcyjnych?

Odp.: Tak. Minimalna granica plastyczności stali X52 wynosząca 360 MPa (52 000 psi) sprawia, że ​​nadaje się ona do wielu zastosowań konstrukcyjnych, w tym do konstrukcji rurowych, słupów wsporczych, usztywnień i ciężkich ram konstrukcyjnych. Jednak w zastosowaniach czysto konstrukcyjnych (bezciśnieniowych) bardziej opłacalne mogą być materiały ASTM A500 GR.B lub A53 GR.B.

P: Jaka jest różnica między ERW a HFW? Który jest lepszy dla rur X52?

A: Terminy ERW (zgrzewanie oporowe) i HFW (zgrzewanie wysokoczęstotliwościowe) są często używane zamiennie. HFW wykorzystuje prąd o wysokiej częstotliwości (zwykle 200–500 kHz), który zapewnia węższą strefę wpływu ciepła (HAZ) i lepszą jakość spoiny w porównaniu z konwencjonalnym ERW o niskiej częstotliwości. W przypadku API 5L X52, HFW jest preferowanym procesem, ponieważ zapewnia lepszą wytrzymałość spoiny i węższą strefę wpływu ciepła, co jest niezbędne w zastosowaniach w środowisku kwaśnym i niskich temperaturach.

P: Co oznacza termin „kwaśna usługa” i czy możecie dostarczyć X52 do takiej usługi?

A: Warunki kwaśne odnoszą się do rurociągów transportujących mokry gaz zawierający siarkowodór (H₂S). W takich warunkach standardowa stal może ulegać pękaniu wodorowemu (HIC) lub pękaniu naprężeniowemu siarczkowemu (SSC). Tak, firma Womic Steel dostarcza stal X52 PSL2 do warunków kwaśnych, zgodnie z załącznikiem H do normy API 5L, w tym testom HIC (NACE TM0284), testom SSC (NACE TM0177) oraz kontroli twardości (≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC).

P: Jaka jest maksymalna długość dostępna dla rury API 5L X52 ERW?

A: Dostarczamy rury ERW w standardowych, stałych długościach do 12 metrów (około 40 stóp) dla średnic do 610 mm (24"). W przypadku mniejszych średnic (poniżej 168 mm / 6"), długości do 18 metrów (60 stóp) są dostępne na zamówienie. Większe długości dla konkretnych projektów wymagają szczegółowej specyfikacji i konsultacji inżynieryjnej.

P: Jakie rodzaje wykończeń końcowych oferują Państwo dla rur przewodowych X52?

A: Oferujemy końcówki proste (prostokątne do spawania doczołowego lub złączy mechanicznych), końcówki ścięte (kąt ścięcia 30°-35° z 1,6 mm ±0,8 mm do spawania doczołowego w terenie), końcówki gwintowane (gwinty API lub określone przez klienta) oraz końcówki łączone (z gwintem na końcówkach rur). Oferujemy możliwość wykonania końcówek na zamówienie, aby spełnić specyficzne wymagania instalacyjne.

P: Czy możecie zapewnić niezależną inspekcję rur API 5L X52?

O: Tak. Z przyjemnością i z przyjemnością przeprowadzimy inspekcje przeprowadzane przez DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR lub dowolnego przedstawiciela wyznaczonego przez klienta podczas produkcji (obserwacja hydrotestów, UT, kontrola wymiarowa) oraz przed wysyłką. 3.2 Certyfikaty inspekcji zatwierdzone przez upoważnione jednostki zewnętrzne są rutynowo dostarczane na żądanie.

P: Czy oferujecie usługi cięcia rur X52 na wymiar?

O: Tak. Oferujemy precyzyjne cięcie na długości ściśle określone przez klienta, z zachowaniem ścisłych tolerancji (zazwyczaj ±3 mm) i czystymi, pozbawionymi zadziorów końcami. W razie potrzeby cięcie może być zakończone fazowaniem końców (do spawania) lub gwintowaniem (do połączeń mechanicznych).

P: Jakie opcje powłok są dostępne dla rur API 5L X52 ERW?

A: Oferujemy różne opcje powłok, w tym: FBE (Fusion Bonded Epoxy) – pojedyncza lub podwójna warstwa; 3LPE / 3LPP (trójwarstwowy polietylen/polipropylen); Epoksyd na bazie smoły węglowej; Epoksyd ciekły; Cynkowanie (zanurzenie na gorąco lub elektrolityczne); oraz powłoka czarna (lakier lub emalia). Powłoki mogą być nakładane w naszym zakładzie lub za pośrednictwem wykwalifikowanych partnerskich lakierni posiadających odpowiednie certyfikaty.

P: Jaki jest czas realizacji zamówienia na API 5L X52 PSL2 z uwzględnieniem wymagań dotyczących serwisu kwaśnego?

A: Standardowy czas realizacji zamówienia na PSL2 z wymaganiami dotyczącymi serwisu (w tym testowania HIC i SSC) wynosi około 45–60 dni od potwierdzenia zamówienia, w zależności od wielkości zamówienia i szczegółowych wymagań testowych. Zamówienia ekspresowe (30–45 dni) mogą być dostępne dla mniejszych ilości. Prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji o aktualnym czasie realizacji zamówienia, w zależności od Państwa indywidualnych potrzeb.